هفتمین همایش مدیران و شهرداران ایرانی جاده ابریشم صبح روز پنج شنبه۴آبان ماه در محل دبیرستان خیام با حضور مسئولین به طور رسمی آغاز به کار کرد.

نجفی شهردار نیشابور در این همایش ضمن خوش آمدگویی به مهمانان حاضر در این مراسم گفت: در طول تاریخ مسیرهای مختلفی برای تجارت وجود داشته که امروز تنها اثرات تاریخی آنها باقی مانده است ولی جاده ابریشم بعد از سالیان هنوز با همان صلابت می درخشد.

وی افزود: وجه تمایز جاده ابریشم با دیگر راه ها طول فرهنگ و تمدن این جاده است، فرهنگ مایه طول حیات این جاده شده ایت.

نجفی گفت: امیدوارم با توجهات ویژه ای بتوانیم طول حیات این مسیر را به طول زندگی آیندگان ارتباط دهیم.

شیبانی فرماندار نیشابور نیز در این مراسم گفت: اجلاس زمان کوتاهی دارد اما فرصتی مغتنم برای شناختن جایگاه شهرستان نیشابور است، هدف این اجلاس تداوم همکاری بین شهرهای عضو است.

وی بیان کرد: افزایش مراودات بین شهرهای حاشیه جاده ابریشم نشانگر وجوه مشترک بین این شهرها است، همه این شهرها از ظرفیت های عظیمی برخوردار هستند که می توانند تأثیرات مفیدی بر یکدیگر داشته باشند.

فرماندار نیشابور گفت: گردشگری می تواند بستر فرهنگی و اقتصادی را رونق ببخشد، می توان این گردشگری را با برگزاری برنامه های متنوع بین شهرهای عضو رونق بخشید.

لازم به ذکر است جادهٔ ابریشم یا راه ابریشم شبکهٔ راه‌های به‌هم‌پیوسته‌ای با هدف بازرگانیدر آسیا بود که خاور و باختر و جنوب آسیا را به هم و به شمال آفریقا و خاور اروپاپیوند می‌داد؛ مسیری که تا سدهٔ پانزدهم میلادی به‌مدت ۱۷۰۰ سال، بزرگ‌ترین شبکهٔ بازرگانی دنیا بود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث