هاجر چنارانی نماینده شهرستان های نیشابور و فیروزه در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز گفت: انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی همواره با توطئه‌های خارجی و عناصر خائن و دنباله‌روی آنان در داخل روبه‌رو بوده است، اما همواره با یاری خدا در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) و رهبری حکیمانه ولی فقیه زمان خود، این مشکلات را یکی پس از دیگری نه‌تنها پشت سر گذاشته، بلکه تهدیدات را نیز به فرصت‌هایی استثنایی تبدیل نموده است، نمونه‌های مختلفی را می‌توان از این توطئه‌ها نام برد از جنگ تحميلي، کودتا، تحریم‌ و توطئه‌های مختلف سیاسی که از نمونه‌های بارز آن فتنه سال ۱۳۸۸ بود.

وی بیان کرد: “یوم الله ۹ دی ماه” سرآغاز فصلی نوین در پیوند مستحکم امت اسلامی با آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) و تجلی گاه بیعت با مقام عظمای ولایت و صحنه‌ای شکوهمند و آموزنده از مقاومت و ایستادگی مقتدرانه ملت بزرگ ایران اسلامی در چهل سال اخیر برای غلبه بر توطئه‌ها و طراحی‌های شوم جبهه دشمن و چالش‌ها و بحران‌های فراروی مسیر بالندگی و پیشروندگی میهن اسلامی به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت:  امروز در شرايطي وارد هشتميمين سالگرد يوم الله نه دی مي شويم كه در چند سال اخير با عدم تدبير و نظارت دقيق برخي از مسئولين ارشد نظام متاسفانه معيشت و اقتصاد مردم به تنگنا كشيده شده و بيكاري، ركود و گراني صبر و تحمل مردم را به سر آورده است.

وی با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی افزود: بي شك وضعيت اقتصادي امروز كشور حاصل فعاليت ها و برنامه هاي دولت بوده و مسئوليت آن مستقيما بر عهده مسئولين ارشد دولت مي باشد، اكنون دولت مي بايست براي رفع مشكل مردم چاره انديشي نموده و با اجراي برنامه هاي ضربتي و اصلاحي، فشار اقتصادي تحميلي بر مردم را كاهش دهد.

چنارانی گفت: متاسفانه شاهد هستيم كه مسئولين دولتي بجاي هم دردي با مردم در مضيقه و ارائه راه حل براي رفع مشكل آنان، به دنبال مقصر جلوه دادن حريفان سياسي هستند، گويا هنوز در فضاي انتخاباتي قرار داشته و فقط شعار مي دهند.

وی ادامه داد: اعتراض به مشكلات اقتصادي حق مردم است، اگر معترض در چارچوب جمهوري اسلامي فرياد مي زند كه براي جوانم شغل مي خواهم يا گله دارد كه مختصر پس انداز زندگي اش را در فلان موسسه اعتباري بالا كشيده اند، بايد سخنش را شنيد، به جاي برخورد با او، بايد با مسئولي برخورد كرد كه كار را به اينجا كشانده است.

نماینده نیشابور و فیروزه گفت: دشمن زماني قادر به سوء استفاده خواهد بود كه ميان مردم و نظام شكافي ببيند و به عميق تر شدن آن طمع كند، آنها كه امكانات كشور دستشان است بايد ياد بگيرند اگر نمي توانند از درد مردم بكاهند لااقل با مردم همدردي كنند.

وی بیان کرد: اگر دولت به صحنه ناآرامی های اخير کشور نگاه سیاسی داشته باشد، در حق خود و ملت خود جفا نموده و خیانتی نابخشودنی کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به همدلی دولت و ملت گفت: در شرايطي كه مهمترین هدف جنگ نرم دشمن، گرفتن امید و اعتماد به نفس ملت و ايجاد شكاف و اختلاف در بين دولت و ملت مي باشد يقين دارم ضمن ایجاد هوشیاری در مقابل روش‌های مختلف دشمن از جمله نفوذ در دستگاه‌های تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر باید نقشه دشمن را درک کرد و چاپلوسی، ابراز محبت‌ها و ارادت‌ها و دعوت او به دست دادن و گفتگو را جدی نگرفت و با تاكيد بر اقتصاد مقاومتي برای رفع مشكلات معيشتي و اشتغال و اقتصاد مردم تلاش كرد و در مقابل دشمنی‌ها عليه ملت ایران، ايستادگي كرد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی