علی نجفی شهردار نیشابور شامگاه یکشنبه یکم بهمن ماه در دومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: شهرداری نیشابور بابت عوارض نوسازی ۱۴ میلیارد تومان از مردم، بابت چک‌های برگشتی بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان، مطالبات از دستگاه‌های دولتی ۳۴ میلیارد تومان و در مجموع ۵۸ میلیارد تومان طلبکار است.

وی افزود: امسال به هیچ وجه تخفیفی در دریافت عوارض نداریم زیرا با اعمال تخفیف، شهروند قانون مدار را تنبیه می‌کنیم، البته تخفیف نقدی تا ده درصد اعمال می‌شود.

نجفی با اشاره به اولویت های شهرداری نیشابور گفت: اولویت اول ما پرداخت حقوق و دستمزد، اولویت دوم پرداخت بدهی پیمانکاران و بعد حرکت در چارچوب بودجه است.

وی ادامه داد: جمع آوری حصارهای پارک بانوان با نظر موافق شهروندان انجام شد، حتی برای بودجه۹۷نیز از شهروندان نظرخواهی خواهیم کرد تا بر اساس این نظریات تنظیم شود.

شهردار نیشابور با اشاره به ویژه برنامه های نوروزی شهرداری گفت: طرح بهار تا بهار در ۲۳نقطه شهرسان با هدف ایجاد نشاط در شهر اجرا خواهد شد که نصب المان، نقاشی دیواری و گل آرایی از جمله برنامه های شهرداری برای استقبال از نوروز است.

وی افزود: در حوزه بین الملل بدنبال استفاده از علم روز دنیا هستیم، رایزنی های مختلفی با ژاپنی ها صورت گرفته است تادر دو حوزه تهدیدات طبیعی و زیست محیطی بتوانیم از کمک آنها استفاده کنیم.

نجفی گفت: سالیانه با حجم ورودی ۲ هزار خودرو در شهر نیشابور مواجه هستیم که به دنبال این هستیم که برخی از معابر شهری را تبدیل به پیاده راه کنیم و در طرح یکطرفه سازی خیابان امام نیز قرار بر این شد تا کلیه معابر شهری بررسی گرد و یک برنامه جامع ارائه شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی