جلسه هم اندیشی نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان نیشابور با اعضای شورای این شهر شامگاه سه شنبه۸اسفندماه برگزار شد.

علی نجفی شهردار نیشابور در این جلسه گفت: اعتبار خوبی برای حوزه مدیریت پسماند در لایحه بودجه کشور در نظر گرفته شده است، در این بودجه محدودیت های سال گذشته وجود ندارد.

وی ادامه داد: بودجه پسماند به نواحی شمالی کشور تخصیص پیدا می کرد که در بودجه سال آینده به همه مناطق و با تأکید بر استحصال انرژی از طریق پسماند تعلق می گیرد.

نجفی گفت: برای اینکه احداث واحد استحصال انرژی از زباله صرفه جویی اقتصادی داشته باشد نیاز به حداقل۱هزار تن زباله داریم، باید با یک نگاه استانی و اتحاد با سایر شهرستان های استان واحد استحصال انرژی را در یک منطقه مورد تفاهم احداث کنیم.

شهردار نیشابور با اشاره به اتمام قرارداد ده ساله برون سپاری اتوبوس های شهری به بخش خصوصی بیان کرد: شهرداری نیشابور طی سال های قبل حدود۹۰درصد ظرفیت ناوگان اتوبوسرانی را به بخش خصوصی برون سپاری کرده است و اکنون این دوره ده ساله در حال اتمام است و از سویی دیگر اتوبوسرانی در داخل شهر صرفه اقتصادی برای بخش خصوصی ندارد و در صورت از دست رفتن آن مشکلات شدیدی در کمبود اتوبوس خواهیم داشت که باید از طریق تخصیص اعتبار و یا ارائه تسهیلات کم بهره به بخش خصوصی این مشکل را رفع کنیم.

وی افزود: تولید برق از طریق زباله با ایجاد واحد استحصال زباله امکان پذیر است، زباله تولیدی نیشابور تنها۳۵۰تن است و برای احداث این وحد نیاز به همکاری با سایر شهرستان های استان داریم.

نجفی در خصوص جداسازی آب شرب از خام گفت: برای جداسازی آب شرب از آب خام پی گیری شد و سه میلیارد تومان تخصیص داده شده است و از نمایندگان می خواهم برای گرفتن این اعتبار کمک کنند.

حمید گرمابی نماینده نیشابور و فیروزه نیز گفت: پیشنهاد ایجاد واحد استحصال انرژی از زباله فرصت خوبی است که برای محیط زیست و اقتصاد نفع دارد.

وی بیان کرد: باید با شهر همجوار سبزوار رایزنی کنیم زیرا حجم زباله هر دو شهر به حدود۱هزار تن می رسد و می توان این واحد را با همکاری این دو شهر ایجاد کرد.

هاجر چنارانی دیگر نماینده نیشابور و فیروزه نیز در این مراسم گفت: شهرستان های نیشابور و سبزوار دارای فرهنگ و تاریخ کهن هستند، باید برای احداث واحد استحصال انرژی از طریق بازیافت با نمایندگان و فرماندار سبزوار جلساتی را برگزار کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی