اسماعیل شاه بیکی معاون سازمان و مئیر عامل هلال احمر نیشابور در گفتگوی احتصاصی با خبرنگار عطارنیوز در خصوص میزان کمک های این جمعیت به مردم زلزله زده کرمانشاه گفت: تعداد دو دستگاه خودرو عملیاتی و ۱۸ نیرو به مدت ۱۴ روز در منطقه حضور داشتند، همچنین یک هزارو۸۰ نفر روز معادل ۸هزار و۶۴۰ نفر ساعت از تاریخ ۲۱آبان لغایت ۱۷آذرماه از پرسنل، داوطلبان، جوانان، نجاتگران جمعیت هلال احمر نیشابور در جمع آوری، تفکیک و بسته بندی و ارسال اقلام اهدایی فعالیت داشته اند.
وی در خصوص میزان کمک های غیر نقدی ارسال شده بیان کرد: کمک های غیر نقدی با ارزش ریالی ۸۵۰ میلیون تومان طی ۲ مرحله توسط ۱۴ دستگاه تریلی به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال که این اقلام شامل:هیتر برقی، پتو، والور، مواد غذایی، کانکس، لوازم بهداشتی، البسه و پوشاک، پلاستیک روکش چادر، شیر خشک و… می باشد، که با همکاری مردم نوعدوست نیشابور و مشارکت کارخانجات و شرکت ها به ویژه مجتمع فولاد خراسان جمع آوری و ارسال گردید.

رئیس جمعیت هلال احمر نیشابورگفت: این کمک ها توسط نمایندگان اعزامی این جعیت مستقیما به شهر سرپل ذهاب ارسال شده است که با کمک تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی مستقر در سر پل ذهاب تحویل آسیب دیدگان گردید.

وی در خصوص میزان آمادگی این سازمان برای مقابله با حواث غیر مترقبه بیان کرد: خوشبختانه توان لجستیکی شعبه از سال قبل تا کنون صد درصد افزایش یافته است، موجودی انبار امدادی شامل ۲۲ قلم کالای امدادی به نسبت قابل توجهی تکمیل شده است و همچنین در چهار بخش سرولایت، میان جلگه، مرکزی و زبر خان خانه هلال با بهره گیری از توان نیروهای محلی راه اندازی شده است.

شاه بیکی گفت: انبارهای دپوی اقلام امدادی با هدف دسترسی به موقع در حوادث در بخشداری های مناطق ایجاد شده است.

وی افزود: یکی از دغدغه های مهم که در دستور کار قرار داشته و تحقق آن از سوی فرماندار و نمایندگان مردم نیشابور در حال پیگیری است ایجاد اردوگاه و مجتمع اضطراری است که در نگه داشت اقلام و پشتیبانی در حوادث بسیار موثر خواهد بود و به واسطه وسعت و تراکم بالای روستایی نیاز بسیار جدی شهرستان می باشد.

شاه بیکی گفت: از موارد مهم در دست اقدام تشکیل کارگروه های چهارگانه در بخش های شهرستان با حضور و مشارکت جمعیت هلال احمر شعب همجوار می باشد که آسیب شناسی نقاط خطر و توانمندسازی مقابله با حوادث از اهداف مهم آن است.
انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی