نخستین جلسه عمومی بسیج اساتید شهرستان نیشابور در دانشکده سما با موضوع «پدافند غیرعامل و ابعاد گسترده آن و نقش راهبردی بسیج اساتید» عصر سه شنبه۱۶آابن ماه برگزار شد.

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز آموزش عالی شهرستان نیشابور در این نشست ضمن تبین اهمیت جایگاه پدافند غیرعامل اشاره به نکاتی در خصوص استتار، اختفا، پراکنده گزینی،… در حوزه نظامی داشت.

عباس علی حلاجی با اشاره به ابعاد گسترده فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی پدافند غیرعامل اظهار داشت: اساتید بسیجی بنا بر مؤلفه «آتش به اختیار» بودن باید در عرصه‌های میدانی، فعال و پویا باشند

حلاجی اولویت تحقق فرمان آتش به اختیار را در پرداختن به رفع شبه افکنی و دین‌گریزی و کار در خصوص پیوست نگاری فرهنگی و اشاعه فرهنگ اصیل و ارزشمند اسلام ناب محمدی (ص) دانست

در ادامه این نشست حکم داوود چوگانیان به‌عنوان مسئول فرهنگی دانشکده آزاد سماء نیشابور اهدا شد و از زحمات حجت‌الاسلام‌ رضایی تقدیر شد.

مسئول جدید فرهنگی دانشکده آزاد سماء نیشابور در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه در مباحث فرهنگی از شهر نقشه می‌گیریم! برنامه ما این است در دانشکده از انجام کارهای سطحی به سمت کارهای عمیق بریم

وی اظهار داشت: در همه کشورهای پیشرفته محل تعمق و به ظهور رسیدن الگوهای نو دانشگاه است، دانشگاه به‌جای پی رو بودن باید پایه باشد آن چیزی که در آزمونه دانشکده به ثمر می‌رسد در سطح شهر هم بروز خواهد کرد.

عضو گروه عرفان دانشکده آزاد اسلامی بابیان اینکه پنتاگون با تمام اندیشمندانش برای ما نقشه می‌کشد اظهار داشت: اگر به بچه‌ها گفته شود خود تون برید طرح بدین و کارکنید این‌یک جنگ نابرابراست، باید دانشجویان هدایت شود این‌ها پر از عشق و علاقه‌مند به انجام کارهای بزرگ هستند.

مسئول جدید فرهنگی دانشکده سماء نیشابور اولویت مباحث فرهنگی این دانشکده را تشکیل زندگی برای دانشجویان، برگزاری سخنرانی‌های علمی، پیگیری اختراعات دانشجویان، تغییر چهره بسیج در نگاه دانشجویان بیان کرد.

خاطرنشان می‌شود: دکتر داوود چوگانیان عضو هیئت‌علمی دانشکده آزاد اسلامی، عضو انجمن پیوست نگاری فرهنگی دانشکده، عضو بسیج اساتید دانشکده فردوسی عضو گروه معارف اسلامی و عرفان دانشکده آزاد اسلامی نیشابور هست.

پایان پیام/