به گزارش عطارنیوز، سردار نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) در مراسم یادواره شصت شهید شهر بار از توابع شهرستان نیشابور که شامگاه سه شنبه یازدهم مهرماه برگزار شد با اشاره به سخن حضرت امام خمینی(ره)گفت: ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد، در طول تاریخ کسانی که در موضع غرور و قدرت طلبی بوده اند برای بقا و تداوم خود بدنبال اسارت جوامع دیگر بوده اند.

وی ادامه داد: اسارت گاهی اعتقادی است، به این معنی که اعمالی انجام می دادند که مردم یا آنها را بپرستند و یا آنچه را آنها می گویند بپرستند و خدایی وجود نداشته باشد.

نظری گفت: اگر مردم خدایی باشند قدرت آنها به خطر می افتد، مردم اگر به اسلام ناب توسل پیدا کنند استکبار نابود خواهد شد و بجای آن باید اسلام آمریکایی و انگلیسی باشد.

وی یکی دیگر از راه های اسارت را اسارت فرهنگی دانست و بیان کرد: می خواهند چیزی که آنها به عنوان فرهنگ نشر می دهند در دنیا رواج پیدا کند و مردم مطابق میل آنها زندگی کنند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع)گفت: استکبار با اسارت نظامی بدنبال محدود کردن قدرت سایر جوامع است، نباید قدرت نظامی داشته باشیم و باید مستشاران آنها حضور داشته باشند، در زمان شاه حدود پنجاه هزار مستشار بر قدرت ارتش نظارت داشتند و اجازه استفاده از سلاح ها را باید آنها می دادند.

وی بیان کرد: اگر قرار باشد در خانه خود باشیم شهادت به سراغ ما نمی آید، شهادت جهاد و حضور در میدان رزم می خواهد، باید در مقابل کسانی که بدنبال نابودی اسلام هستند ایستادگی کرد و اجازه رواج اسلام های تقلبی را به آنها نداد.

نظری گفت: روحیه مبارزه طلبی برای جلوگیری از اسارت اعتقادی یک ضرورت است، هم اسلام باید حفظ شود و هم اگر به شهادت رسیدیم در آن جایگاه الهی قرار بگیریم.

وی ادامه داد: حضرت امام(ره)،شهدا و ائمه معصوم(ع)برای اسلام به شهادت رسیدند، شهدا برای حفظ مرزهای اعتقادی و ارزش به شهادت رسیدند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث