هاجر چنارانی نماینده شهرستان های نیشابور و فیروزه در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز از اجرای طرح پرداخت تسهیلات به دهیاری های خبر داد و گفت: طبق تفاهم نامه ای با پست بانک امضا شده است به دو صورت به دهیاری ها تسهیلات تعلق می گیرد، نوع اول تسهیلات هشت درصد چهارساله با تفنس یک ساله برای خرید ماشین آلات زراعی و ساخت و ساز است.

وی ادامه داد: در نوع دوم دهیار می تواند با ارائه طرح های اشتغال زایی این تسهیلات را دریافت کنند و تا سقف۵میلیارد ریال به آنها وام تعلق می گیرد.

چنارانی گفت: تجربه نشان داده با این وام دهیاری ها درآمد ثابت پیدا می کنند و خودکفا می شوند، با این درآمد می توانند در زمینه ارتقاء روستای خود تلاش کنند.

وی بیان کرد: این طرح طی روزهای جاری در شهرستان نیشابور با حضور کارشناسانی از وزارت کشور اجرایی خواهد شد و دهیاری ها می توانند برای آبادانی روستاهای خود از این تسهیلات استفاده کنند.

نماینده نیشابور و فیروزه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رسیدگی به مناطق محروم گفت: متأسفانه آن طور که شایسته است به مناطق محروم رسیدگی نشده است، با اجرای این طرح ها بی شک گامی مؤثر در راستای محرومیت زدایی برداشته خواهد شد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث