به گزارش عطار نیوز، افتتاحیه نخستین رویداد رقابتی فعالان فضای مجازی بسیج استان خراسان رضوی با عنوان “مشق مجازی” چهارشنبه‌شب در مشهد مقدس و در مجتمع آیه‌ها برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج فضای مجازی خراسان رضوی چهارشنبه‌شب در نخستین گردهمایی فعالان فضای مجازی خراسان رضوی اظهار کرد: مقام معظم رهبری پنج ویژگی درباره فضای مجازی را تأکید دارد که ورود تدافعی، دست جمعی، هوشمندانه، ابتکار عمل و هدف‌گذاری است.

عبدالله امینی فر افزود: تمرین ورود دست جمعی هوشمندانه در فضای مجازی که یکی از ویژگی‌های پنج‌گانه مقام معظم رهبری است باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ابراز کرد: ما باید به دشمن بگویم که نیروهای انقلابی در فضای مجازی جمعیت زیادی هستند و یکی از فواید این رویداد انتقال تجربیات شهرستان‌های مختلف به یکدیگر است.

رئیس سازمان بسیج فضای مجازی خراسان رضوی بیان کرد: خوشبختانه از طریق این رویداد می‌تواند توان عملیاتی استان را بسنجد و ضعف‌های ما را آشکار کند.

وی گفت: دشمن ثانیه به ثانیه در حال فعالیت در فضای مجازی است و این امر مسئولیت ما را دوچندان خواهد کرد که بیشتر و مؤثرتر در فضای مجازی حضور پیدا کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) نیز در این گردهمایی اظهار کرد: چندین سال است که جامعه بشری در مواجه با فضای مجازی قرارگرفته است و هر دستاوردی می‌تواند مفید و مضر باشد.

سردار یعقوبعلی نظری افزود: فضای مجازی دستاوردی علمی است که انسان در مواجه با آن می‌تواند آن مؤثر و مفید قرار دهد و یا تحت تأثیر مضرات آن قرار گیرد.

وی بیان کرد: فضای مجازی انباشته‌ای از موضوعات منفی و مثبت است و وسیله‌ای ارتباطی با سرعت عمل بالا است، حواس پنج‌گانه انسان در حال ورود به فضای مجازی است.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) ابراز کرد: به‌صورت عام جبهه استکبار در مقابل جبهه انقلاب است و ما باید توان خود را شناسایی و آماده کنیم تا در مقابل ترفندهای دشمن مقابله کنیم.

وی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی از طریق فضای مجازی در تلاش هستند که به فضای واقعی دست یابند

وی اذعان کرد: افکار و اندیشه‌های دینی و ارزشی را مورد هدف قرار دهند و انسان‌های مؤمن و فداکار را آن‌گونه می‌خواهند نشان می‌دهند.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) اظهار کرد: انسان‌ها تحت تأثیر فضای مجازی از نظر فکری قرار می‌گیرند و راه نفوذ اهداف دشمن را باز می‌کنند.

وی افزود: هدف دشمن فضای واقعی است و مجرای آنان فضای مجازی است و دشمن چارچوبی ندارند.

وی بیان کرد: ما نقاط قوت خاص خودمان را داریم و ما از عمق فکری و اندیشه‌ای برخوردار هستیم و این عمق فکری و اندیشه می‌تواند در مقابل تمام تهاجم‌های آنان مقابله کند.

وی تأکید کرد: واقعیت در اختیار ما است و آنچه ضعف داریم حضور در فضای مجازی است و ما مسلط به اهداف خود هستیم.

سردار نظری گفت: دشمن از طریق فضای مجازی در حال یارگیری است ولی ما از این ظرفیت بهره‌مند هستیم و ما می‌توانیم به‌راحتی با برنامه‌ریزی و انسجام وارد فضای مجازی شویم و آن را زیر نظر خودمان بگیریم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی