عظیمی نژاد رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور شامگاه سه شنبه۷آذرماه در مرایم رونمایی از طرح هزار نیشابوری گفت: سلامت یکی از مهمترین شاخصه های توسعه یافتگی جوامع است، در کشورهای توسعه یافته مهمترین موضوع سلامت است.

وی ادامه داد: در قبل از انقلاب از هزار کودک ۱۳۵نفر در زیر پنج شال فوت می کردند که به برکت انقلاب اسلامی این میزان به بیست نفر کاهش یافته است.

عظیمی نژاد گفت: در شهرستان نیشابور ۵۰درصد مرگ و میرها بدلیل امراض قلبی است و حوادث ترافیکی و تصادف در رتبه دوم قرار دارد.

وی بیان کرد: امراض قلبی می طلبد تا زیرساخت های درمان این بیماری را تکمیل کنیم تا کسی که دچار سکته قلبی شد بدلیل عدم وجود تجهیزات قلب از دنیا برود، بخش آنژیوگرافی بیمارستان ۲۲بهمن تاکنون ۵ونیم میلیارد تومان هزینه آن شده است و برای تجهیز اتاق عمل قلب باز نیاز به دو میلیارد تومان دیگر داریم که یک میلیارد آن را وزارت بهداشت تقبل کرده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی با اشاره به طرح هزار نیشابوری گفت: باید یک میلیارد هزینه دیگر را به کمک مردم تأمین کنیم که طی پیشنهادی مصوب شد طرح هزار نیشابوری هر کدام اهدای مبلغ یک میلیون تومان را به اجرا در اوریم و بی شک این مبلغ طی دو ماه اینده از بین مردم نوع دوست نیشابور جمع آوری خواهد شد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث