هاجر چنارانی نماینده شهرستان های نیشابور فیروزه در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز گفت: در دنياي امروز بسترهاي فراواني براي گمراه كردن نسل جوان ايجاد شده است، در مقابل اين تبليغات مضر و گمراه كننده، ظرفيت هاي بزرگي در جهت هدايت و رويش جوانان وجود دارد، نياز امروز جامعه و نياز نسل هاي بعدي به آشنايي و درك بيشتر از فرهنگ غني ايراني، اسلامي بيش از پيش احساس مي شود.

وی افزود: شهيد حججي نمونه بارزی از رويش های انقلاب بود، اخلاص، نيت پاك، به موقع حركت كردن و وقت شناسي اين جوان و سير و سلوك معنوی كه اين شهيد در زندگي خود پيموده است باعث شد خداوند متعال اين شهيد را در چشم همه مردم عزيز نمايد.

چنارانی گفت: امروز شاهد هستيم كه جريان منحط غير انساني كه در جهان حاكم شده است با صرف ميليارد ها دلار برنامه ريزي و تلاش مي كند تا بر افكار و رفتار عمومي ملت های جهان اثر سوء گذاشته و زندگی طبيعی و انسانی آنان را به انحرافات متعدد اخلاقی و رفتاری و اعتقادی دچار نمايد.

وی افزود: اين جريان خروشان مردمي و اين غوغای پرشوری كه مردم آگاه و قدرشناس تهران و اصفهان و ديگر نقاط كشور در مراسم تشييع شهيد حججی بپا كردند، نشان از آن دارد كه همچون “حججي شدن” و در مسير او حركت كردن و سير و سلوك آن را انتخاب كردن به يك آرزوی معنويی و مطالبه عمومی و درخواست ملی تبديل شده است.

چنارانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: مسئولان فرهنگي كشور موظفند همراه و هم پاي مردم “روحيه و جريان انقلابی را در محيط های مختلف تقويت و پشتيباني نمايند” از همين رو بنده پيشنهاد ايجاد درس جديدی در كتب درسی آموزش و پرورش با عنوان ” داستان زندگی شهيد محسن حججی” ارائه نموده ام تا اين حماسه بزرگ معنوی و سرمايه عظيم مردمی بيشتر و دقيق تر معرفی شده و در اختيار نسل هاي بعدی انقلاب قرار گيرد.

وی تصریح کرد: تلاش خواهيم كرد تا در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس ادامه كار پيگيری و اقدام شود تا به خواست و ياری خداوند، وزارت آموزش پرورش در سال آينده تحصيلی درس “زندگی شهيد محسن حججی” را در كتاب های درسي وارد نمايد تا جوانان اين مرز و بوم شهد گوارای جوانمردی و ايثار و اخلاص را باری ديگر با تمام وجود چشيده و بيشتر درك نمايند.

چنارانی گفت: نسل هاي بعدی با غرور و افتخار شاهد خواهند بود كه شهداي سرافرازی همچون “شهيد حسين فهميده” مختص نسل اول انقلاب و دوران جبهه و جنگ نبوده و چه پُر تعداد شهدای ديگری همچون “شهيد محسن حججی” نيز در نسل سوم انقلاب به رشد و بالندگی رسيده اند، اين مسيری است كه ملت آزاده ايران تا لحظه ظهور منجی، حضرت وليعصر (عج) با صلابت و رشادت و اقتدار خواهند پيمود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث