همایش مدیریت دین پژوهی دانش آموزان صبح روز سه شنبه۲۸آذرماه با حضور طلاب حوزه های علمیه نیشابور در محل حوزه علمیه گلشن این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام سیدکاظم موسوی فر مدیر حوزه علمیه فضل بن شاذان نیشابور در این مراسم گفت: انسان در بدو تولد از علم و دانش هیچ نمی داند و در مسیر رشد انسان با کسب پاسخ های صحیح برای سوالاتش است که بر علم او افزوده می گردد.

وی خاطرنشان کرد: برای پاسخ دهی به سوالات مخاطبان باید به روش و سیره اهل بیت (ع) عمل  کرد چرا که اهل بیت(ع) همیشه پرسشگر را محترم می شمردند و هیچ گاه پاسخ به سوال را به تعویق نیانداختند.

وی بین سوال و شبهه تفاوت قائل شد و تصریح کرد: در سوال پرسشگر برای کم کردن ناآگاهی های خود به دنبال کسب دانش است در حالی که شبهه افکن هدفش وجود شک و تردید در قلب مخاطب است.

حجت الاسلام محیطی مدیر حوزه علمیه گلشن  نیشابور نیز به فرقه های نوظهور و راه‌های مقابله با آن در این همایش  اشاره کرد و گفت: اهداف تشکیل فرقه های گوناگون را اباحه گری، سحر و جادوگری و مقابله با حاکمیت معنویت اسلامی است.

محیطی گفت: نارضایتی از اوضاع و شرایط می تواند گرایش افراد را به سمت فرقه های مختلف زیاد کند.

وی تاکید کرد: گارد گرفتن مخالف در برابر سوالات از این فرقه ها خود دلیلی بر جذب بیشتر به این گروه ها می شود.

استاد حوزه ودانشگاه عنوان کرد: قرآن پژوهی را با جدیت فراوان دنبال کنید چرا که اگر ابتدا و انتهای علم و دانشی خدا شناسی باشد بی شک محصول آن انسانی پاک وصالح خواهد بود.

وی افزود: دشمنان ما امروز تلاش می کنند فکر کردن را از جوانان و نوجوانان ما بگیرند که در مقابل ما باید با با فراگیر کردن پژوهش در سطح جامعه همکان را به تفکر و اندیشیدن ترغیب کنیم.

در ابتدای این همایش محمد ولی ایروانی  معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش نیشابور در سخنان کوتاهی، معلم روحانیون و مربیان قرآنی را پشتوانه های مطمئنی برای دین پژوهی و پرورش دانش آموزان دانست و بر  انجام اموز زیر بنایی اعتقادی و فکری تاکید کرد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی