به گزارش عطار نیوز، بیستمین نشست رسمی انجمن ادبی نویسندگان شهرستان نیشابور پنجشنبه ۹ اسفند ماه ۹۷ با حضور امام جمعه نیشابور،جمع کثیری از علاقمندان و اعضای انجمن ،ناشرین و مترجمین نیشابور در محل موزه اسناد و تمدن شهرداری نیشابور برگزار شد.

امام جمعه نیشابور در این مراسم ضمن تشکر از فعالیت های انجمن ادبی نویسندگان عالی مقام نیشابوری شهرستان نیشابور اظهار کرد: هیچ چیز نمی تواند جای کتاب را پر کند و با وجود شبکه های مجازی گسترده و وسایل ارتباطی متعدد هنوز کتاب جایگاه اصیل خود در ارتقا فکری جامعه حفظ کرده است.

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی شعر را یک نعمت دانست ‌و افزود: شاعر با قامت وقدرت خیالی خود واژه ها را از حد اعلی و عالم بالاتری می گیرد و آنها را لباس نغز می پوشاند و به مردم ارائه می دهد و این کار هنرمندانه ای است.

وی بیان کرد: باید شاعر با دسترسی به معانی متعالی ، خود و جامعه اش را بالا بکشد و نباید معانی متعالی را خاکی و مادی کنیم‌ و همه این تلاش ها ما و جامعه را به سوی رشد خواهد برد.

دبیر انجمن ادبی نویسندگان عالی مقام نیشابوری نیز در این نشست اظهار کرد: نیشابور که در طول تاریخ قطب فرهنگ و هنر و اندیشه بوده است و نیاز دارد تا توجه به ظرفیت ها و استعدادهای نویسندگان در اولویت قرار گیرد.

سید حسن رضوی افزود: توجه به نوجوانان و جوانان در این راه می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد.

گفتنی است دراین نشست از کتاب دوره جوانی به نویسندگی دکتر مجتبی داوودی رونمایی شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی