کاووسی نیا رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نیشابور در خصوص آخرین وضعیت راه های روستایی شهرستان نیشابور به خبرنگار عطارنیوز گفت: حدود۱هزارو۴۰۰کیلومتر راه روستایی در شهرستان نیشابور و ۲۶۸کیلومتر در شهرستان فیروزه وجود دارد که اولویت ما با آسفالت راه های روستاهای بالای۵۰خانوار است.

وی بیان کرد: در حوزه شهرستان نیشابور۷۸۱کیلومتر و در شهرستان فیروزه۱۸۴کیلومتر راه روستایی آسفالت وجود دارد.

کاووسی نیا گفت: درصد برخورداری راه های روستایی شهرستان نیشابور بالاتر از میانگین کشوری است که متاسفانه به همین دلیل حدود دو سال است که اعتبارات ماده۱۸۰به نیشابور تعلق نمی گیرد.

وی اعتبار راه های روستایی شهرستان نیشابور را حدود سه میلیارد تومان دانست و افزود: اعتبار شهرستان نیشابور در سال جاری مبلغ۳میلیارد و۳۵۹میلون تومان و شهرستان فیروزه مبلغ۱میلیارد و۹۵۰میلیون تومان است.

رئیس اداره راه و شهرسازی نیشابور گفت: طی روزهای جاری محور چهارباغ به طاغان با اعتبار۴۳۰میلیوت تومان آماده بهره برداری شده که با نصب علائم راهنمایی و رانندگی بزودی افتتاح خواهد شد.

وی یکی از مشکلات این بخش را عدم وجود بودجه برای پرداخت مطالبات پیمانکاران عنوان کرد و گفت: مطالبات پیمانکاران متأسفانه پرداخت نشده است و حدود۱۲میلیارد تومان به آنها بدهکار هستیم که در صورت پرداخت بخش زیادی از مشکلات ما رفع خواهد شد.

کاووسی نیا در خصوص وضعیت مسکن مهر نیشابور گفت: در شهرستان نیشابور۵هزارو۴۳۱واحد مسکن مهر وجود دارد، متدسفانه بین اداره راه و شهرسازی و شهرداری اختلافاتی وجود دارد که موجب نارضایتی مردم ساکن در این واحدا شده است، کار ما تمام شده است ولی شهرداری برای ارائه خدمات به دلیل برخی مشکلات حاضر به تحویل گرفتن نیست.

وی در خصوص طرح تفصیلی شهرستان نیشابور بیان کرد: طرح تفصیلی شهرها هر ده سال بازنگری می شود تا نقشه شهر طبق آخرین تغییرات بروزرسانی شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث