به گزارش عطار نیوز، مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور اظهارکرد: هنرمندان  نيشابوري  تا كنون در زمينه هاي مختلف هنري توانسته اند با خلق آثار منحصر به فرد گام سبقت را از  دیگر شهرستانها ربوده اند  واینک نمایشگاه نقاشی آثار هنرمندنقاش  نیشابوری « کریم اسکندری » در آستانه بزرگداشت روزملی خیام نیشابوری در محل نگارخانه آتیه نيشابور درمعرض ديد عموم قرار گرفته است.

حمید رضا آتشی گفت: نمايشگاه نقاشی آثار هنرمندنقاش  نیشابوری « کریم اسکندری »  با  ۱۹  اثر با ابعاد ۴۰*۳۰ و ۱۳۰*۱۰۰ درمعرض ديد عموم قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: نمايشگاه نقاشی آثار هنرمندنقاش  نیشابوری « کریم اسکندری » باتکنیک اکرلیک و با جنبه های شخصی و اکسپرسیونیستی  وموضوع چهره و پیکره انسانی در معرض دیدعموم قرارداد.

آتشی یادآورشد: این نمایشگاه با هدف ترویج هنر نقاشی در بین جامعه هنری به ویژه  بانوان وجوانان  و تشویق این قشر جامعه به مشارکت پذیری در هنر برپا شده است.

وی بیان کرد:  این نمایشگاه آثار چهره و پیکره انسانی ست که در موقعیت های گوناگون با اغراق ها و کم و زیادهایی آورده شده اند ولی ماهیتی واقع گرایانه نیز دارند. هر اثر با عناصری آمیخته که در کنار روند آثار گویای استعاره ها و مفاهیمی است که بیشتر با درونیات و تجربیات نقاش ارتباط دارد و چهره ها بیشتر حالتی آرام دارند که گویی در فکری به جایی می نگرند. عناصر در برخی موارد یادآور و برگرفته از فرهنگ و هنر ایران است .

مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور تصريح كرد: نمایشگاه نقاشی « کریم اسکندری » تا ۲۳ اردیبهشت ۹۸ هر روز از ساعت ۱۸ بعدازظهر در محل نگارخانه آتیه واقع در بلوار امیرکبیر ۱ پلاک ۱۱نیشابوربر پا مي باشدو در معرض ديد عموم علاقمندان  قرار دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی