فرهاد حسامی سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری نیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز گفت: برگزاری نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی نیشابور حرکت ارزشمند هنری و فرهنگی  است که در خصوص  ماندگاری نمادها و نشانه‌های شهری کمک می‌کند.

وی افزود: تعابیری که ذهن بشر را در تمام دوره‌ها به خود اختصاص داده است، منشا شکل‌گیری هنر است و در قدیمی‌ترین اشکال زندگی و معیشت نیز جلوه‌های مختلف این هنر دیده می‌شود و هر چه از آن فاصله می‌گیریم به نوعی جایگاه و حضور طبیعت کمرنگ‌تر می‌شود، ما برای عرضه هنر در زندگی اراده می‌کنیم، در این شرایط خلاقیت به کمک ما می‌آید و عرصه‌های نوین را برای انسان شهری تعریف می‌کند و در نهايت هنر جدید شکل می‌گیرد.

حسامی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی ما به ساخت کیفیت می‌اندیشیم که خود فهم دیگری را ارائه می‌کند و ظرفیت گفت‌وگو را فراهم می‌کند و آنچه به عنوان هنر پویا شناخته می‌شود به نوعی اشاره به همین نکته دارد که نماد گفت‌وگوی بین فرهنگ ها ونسل ها می باشد.

حسامی یادآورشد: نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی نیشابور با رویکرد بازیافت ضایعات فلزی با حضور هفت هنرمند و استاد برجسته، حسام الدین چمبری، سعیدملانوروزی ، حمیدفروغی، عباس ضیائی،علی آهنگر، محمدصابری تولایی و رضاطالبی به دبیری استاد علیرضا قدمیاری برپا گردیده است.

وی عنوان کرد: نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی از ۲۵ الی ۲۷ بهمن ۹۶ به مدت سه روز در کارگاه شهرداری واقع در بلوار فضل شهرک فرهنگیان نیشابوردر حال برگزاری است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری نیشابور تصریح کرد: هنرمند ان با ذوق با زاویه دید خود با نگاهی کاملا فرهنگی در قالب یک حجم آثارشان را  ارائه می‌کنند و با ظرفیت بیان خود نحوه دیگری از دیدن را نمایان خواهند کرد که در نهایت ارتقای نگاه و سطح هنری را در فضای شهری نیشابور نمایان می‌کند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی