معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش نيشابور اظهاركرد: با هدف آشنایی بهتر دانش آموزان با مفاخر و مشاهیر، احترام و حفظ میراث ماندگار پیشینیان ، پرورش هویت ملی ، هم گامی اولیا و مربیان با دانش آموزان و مشارکت آنان در طرح و برنامه ها ،تقویت و گسترش نشاط و شادابی ، پرورش هوش کلامی ، بهبود سواد خواندن و افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان جشنواره چلّه چارانه (حفظ و بیان مفاهیم رباعيات حكيم عمر خيام نيشابوري)با اهتمام گروه هاي آموزش بنیادین ابتدايي آموزش و پرورش نيشابور براي هفتمین  سال پیاپی در دبستان‌های نیشابور برگزارگردید.

عباسعلی محمدی  گفت: ۴۰رباعي خيام با مشورت كارشناسان مختلف بررسي و انتخاب شده كه اجراي آن پس از ضبط و تكثير بر روي سي دي براي خوانش صحيح در اختيار خانواده‌ها و معلمان قرار گرفته‌است .

وی خاطرنشان کرد:با شركت دانش‌آموز دوره‌ی بنیادین آموزش ابتدايي (پايه اول تا سوم ) برگزار، كه  بیش از ده  هزار نفر دانش آموز در مرحله  مدرسه ای شرکت کردند و از اين ميان ، گروهي در مرحله پایانی جشنواره شرکت کردند.

محمدی بابيان اينكه « بررسی کنندگان شامل شاعران، كارشناسان ارشد ادبيات و معلمان ابتدايي هستند» .

وي يادآور شد: این جشنواره از سوی معاونت آموزش ابتدایی، کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی دوره ی بنیادین ابتدایی برای هفتمین سال پیاپی برنامه ریزی  ودر حال اجراست.

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش نیشابور تصریح کرد: انتظار ما اين است كه نيشابور در آينده به قطب ادبي بدل شود و در پايان اين جشنواره دانش‌آموزان بتوانند مفاهيم كلي رباعيات را در حد دوره ابتدايي بيان كنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی