به گزارش عطارنیوز، حسین بیات مختاری فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در مراسم افتتاح طرح هوشمندسازی پلیس شهرستان نیشابور که با حضور سردار امیری مقدم فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی، نمایندگان نیشابور و فیروزه و سایر مسئولین ظهر روز شنبه۹اردیبهشت در محل ستاد فرماندهی انتظامی این شهرستان برگزار شد گفت: نیشابور شهری با جمعیت۴۶۰هزار نفری است که۷شهر اقماری در آن وجود دارد، ۲روز ملی به این شهر اختصاص دارد و ۲۳۰هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که نشان از اهمیت این شهر در جهت ایجاد امنیت است.

وی با اشاره به طرح هوشمندسازی نیشابور گفت: از نگاه امنیتی باید به این شهرستان نگاه ویژه ای شود، مقام معظم رهبری بر ما واجب می دانند که در مسیر تولید امنیت تلاش کنیم.

بیات مختاری گفت: دنیای امروز دنیای مجازی است، نرم افزارهایی مانند وایبر و واتس آپ تا چندی پیش فراگیر بود اما با آمدن تلگرام منسوخ شدند و تلگرام نیز در آینده ای نزدیک منسوخ خواهد شد.

وی افزود: موتور جستجوگر گوگل در حال بستن قراردادی است که یک شبکه مجازی راه اندازی شود که با گرفتن گوشی در مقابل چهره تمام اطلاعات شما را نشان دهد و بزودی تصویر همه افراد قابل جستجو خواهد بود.

فرمانده انتظامی نیشابور با اشاره به پیشرفت های فضای مجازی گفت: با پیشرفت فضای مجازی جرم هم افزایش پیدا خواهد کرد، برای شهرستان نیشابور سه نسخه هوشمندسازی، اقدامات اجتماعی و اقدامات فیزیکی را در جهت ارتقاء امنیت انجام داده ایم.

وی ادامه داد: در طرح هوشمندسازی باید همه مسئولین و ادارت تلاش کنند تا این طرح به خوبی اجرا شود که به شکر خدا امروز با افتتاح این طرح شاهد ثمرات مفید ان خواهیم بود.

بیات مختاری گفت: طرح هوشمندسازی و مانیتورینگ دوربین های هوشمند برای اولین بار در کشور در شهرهای اقماری نیشابور نیز به کار گرفته شده است که زیرساخت های آن در ابتدا آماده شده است تا این طرح در شهرهای اقماری نیز شکل بگیرد.

وی افزود: برای این طرح بیش از ۲میلیارد تومان به کمک شهرداری هزینه شده است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی