به گزارش عطارنیوز،

وحید جلیلی در مراسم اعتکاف تشکیلاتی رمضانیه شهرستان نیشابور در محل مسجد جامع این شهر گفت: دچار مشکلی شده‌ایم که گویی قرآن را برای خواندن گذاشته‌اند ولی وقتی می‌خواهیم درباره اقتصاد و سیاست و … صحبت کنیم باید فرد دیگری بیاوریم.

وی تصریح کرد: عمده مسائلی که در کشور به آن دچار هستیم و به آن انتقاد می‌کنیم ناشی از فاصله گرفتن از معارف قرآنی است. مؤمنین کسانی هستند که هر رزقی به آن‌ها داده می‌شود انفاق می‌کنند.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات ما در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی و … به خاطر سرگردانی‌های ما است، دشمن در این حوزه‌ها فعالیت می‌کند ولی مشکل سردرگمی خود ما است.

جلیلی ادامه داد: بسیاری از سردرگمی‌های ما به خاطر این است که در راه خدا قرار نگرفته‌ایم، به میزانی که مؤمنین ما شاکر باشند هدایت خواهند شد، یکی از معانی شکر، توجه به نعمت‌ها است.

وی عنوان داشت: توجه داشته باشید که در کجای تاریخ قرار دارید، امروز بسیاری از تشکل‌های فرهنگی، اولین قربانی جنگ نرم هستند، آن‌چنان منفعل و خودباخته و تحت تأثیر شبهات رسانه‌ای و مجازی هستند که آدم تعجب می‌کند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره عمار خاطر نشان کرد: خود ما حزب‌اللهی‌ها قدر انقلاب را نمی‌دانیم، به مردم تهمت می‌زنیم. ما در این حیطه کارنامه بدی داریم و نمره قبولی نمی‌گیریم.

وی افزود: ما انقلاب کرده‌ایم تا دولت را مسئول کنیم ولی قطعاً انقلاب نکرده‌ایم که بار را از روی دوش مردم برداریم و بر روی گرده حکومت بگذاریم، قطعاً خواستن از دولت و حکومت برای اجرای وظایفش کار ضروری است ولی خواستن برای انجام مسئولیت‌ها از آحاد مردم شروع می‌شود.

جلیلی بیان داشت: اگر می‌خواهید در حکومت‌داری موفق شوید باید بدنه اجتماعی قوی داشته باشید، مردم باید پای عدالت بایستند، قسط به معنای دفاع از حق دیگری است وگرنه همه از حق خود دفاع می‌کنند.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: همان دینی که می‌گوید یقه مسئولین را بگیرید و اشتباهاتشان را تذکر دهید، ما را امر به تعاون و مساوات می‌کند. ما اگر از عدالت اجتماعی صحبت می‌کنیم از دین صحبت می‌کنیم، دین مجموعه‌ای به ما داده است که همه با هم جواب خواهد داد.

وی تأکید کرد: هشت سال است که درگیر تحریم‌های فلج‌کننده هستیم و قرار بود کشور فلج شود، بسیاری چیزها گران شده است ولی تصویری که از کشور داریم چقدر با واقعیت مطابقت دارید؟

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره عمار خاطرنشان کرد: بی‌بی‌سی که روی حاشیه شهرهای ایران زوم می‌کند و همه دنیا را بهشت و کشور ما را جهنم نشان می‌دهد، جلو ساختمانش کارتن‌خواب‌ها می‌خوابند.

جلیلی ادامه داد: کوچک‌ترین اتفاقی در کشور بعد از چند ساعت در شبکه بی‌بی‌سی نمایش داده می‌شود و کشور را در حال فروپاشی نشان می‌دهد ولی کشته شدن ۱۰ نفر در فرانسه و آتش گرفتن ۴۰۰ ماشین طی یک‌شب را پوشش نمی‌دهد.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با اشاره به آمارهای جهانی گفت: ژاپن را به‌عنوان کشور برتر دنیا به ما معرفی کرده‌اند ولی سال گذشته ۳۰ هزار و ۹۰۰ خودکشی در این کشور اتفاق افتاده است، اگر ژاپن کشور موفقی است پس این آمار خودکشی نتیجه چه چیزی است؟ جالب است بدانید رقیب ژاپن در خودکشی کره جنوبی است.

وی ادامه داد: جنگ نرم یعنی این‌که تصوری که از جامعه خود دارید مخدوش شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره عمار با اشاره به تصویر خارجی‌ها نسبت به ایران گفت: این‌که آن‌ها تصویر بدی از ایران داشته باشد چیز عجیبی نیست ولی اینکه خود جامعه ما از کشور، دارای تصویر اشتباهی باشد باعث نگرانی است.

جلیلی افزود: این صحبت‌ها به این معنا است که ما باید تصویر درست، روشن و واقع‌بینانه‌ای از جامعه خودمان داشته باشیم و بتواند بین تصویر جامعه خودمان و جهان ارتباط برقرار کند.

وی عنوان داشت: امروز در کشور به جنبش طرح مسئله نیاز داریم ولی مسئله با بیان مشکلات فرق دارد، مسئله چیزی است که دو بعد آن شامل نداشته‌ها، نابسامانی‌ها و بُعد بعد ظرفیت‌ها مطرح شود تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌ها مسائل را حل کنیم.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی افزود: همه ما دنبال این هستیم که نقطه سیاهی ببینند تا آن را ارسال کنند، امام‌جمعه سرپل ذهاب بعد از چند ماه از زلزله حاضر نشد داخل کانکس زندگی کند و حتی صداوسیما هم حاضر نشد این مطلب را منتشر کند.

جلیلی عنوان داشت: جامعه ما مریم میرزاخانی را بیشتر از مجید شهریاری می‌شناسد درحالی‌که هر دو دانشمند بودند، مجید شهریاری که در ایران شهید شده است و در طراز شهید چمران بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره عمار تأکید کرد: باید تصویر کشور خودمان، موفقیت‌ها و جایگاهمان را بدانیم تا در عرصه جنگ نرم نبازیم و تبدیل به نیروی سپاه دشمن نشویم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی