قاسم جان بابابیی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز با اشاره به توسعه بخشدیالیز شهرستان نیشابور گفت: متأسفانه بدلیل کمبود تخت بیماران نیازمند دیالیز باید در نوبت می ماندند، با توسعه بخش دیالیز توسط بخش خصوصی دیگر بیماران نیازمند نوبت های زولانی برای دیالیز نیستند.

وی بیان کرد: مهمترین علت مرگ و میر سکته های قلبی و مغزی هستند،مؤثرترین خدمتی که در شرایط اضطراری به بیماران قلبی می توان ناجام داد خدمات عروقی است که بتوان سریع رگ را باز کرد.

جان بابایی گفت: متأسفانه علی رغم جمعیت زیاد نیشابور امگان ارائه خدمات قلبی عروقی وجود ندارد، با کمک خیرین زیرساخت های این عمل فراهم شده است، بخش آنژیوگرافی به صورت غیر اورژانس فعال است و کمی از کارهای اتاق عمل جراحی قلب باز مانده است که کمک می کنیم تا زودتر این بخش تکمیل شود تا خطر بیماری های نارسایی قلبی کمتر شود.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به احداث مرکز سرطان در نیشابور گفت: از برنامه های آتی وزارت بهداشت احداث مرکز سرطان در نیشابور است، مردم برای درمان سرطان مجبور به طی مسافت های طولانی هستندکه بدلیل همین مسافت و هزینه های آن برخی از ادامه درمان خودداری می کنند.

وی افزود: در برنامه طرح تحول سلامت تخت های بیمارستانی به دو برابر افزایش یافته است ولی هنوز با ایده آل آن فاصله دارد، با جمعیت نیشابور حداقل به یک بیمارستان دیگر نیاز است، بیمارستانی که هم اکنون در حال ساخت است سازمان مجری آن اداره مسکن و شهرسازی است و بدلیل عدم تزریق بودجه مناسب از سوی این سازمان پیشرفت لازم را ندارد و اگر با همین منوال پیش رود بهره برداری آن زمان طولانی نیاز دارد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث