به گزارش عطارنیوز، مجموعه ورزشی انقلاب شهرستان نیشابور مجموعه ای در حال نابودی است که تاکنون با آمدن دولت جدید هم گشایشی در این پروژه انجام نشده است.

در این گزارش برآن شدیم تا علل به تأخیر افتادن افتتاح این مجموعه عظیم ورزشی را از زبان رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور و نماینده این شهرستان جویا شویم.

ترشیزیان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز در این خصوص گفت: مجموعه ورزشی انقلاب یکی از مجموعه های تأثیرگزار شهرستان است که در سال۱۳۷۰ و در زمان سفر جناب آقای هاشمی رفسنجانی کلنگ آن بر زمین خورد.

وی با اشاره به علل تأخیر در افتتاح این پروژه گفت: این پروژه به مساحت۱۸هکتار است که دارای یک مجموعه استخر و یک استادیوم ورزشی۱۵هزار نفره است و شروع بکار این مجموعه با افتتاح سالن سرپوشیده آن در سال۱۳۸۴ بود.

ترشیزیان تاریخ عقد قرارداد استخر این محموعه را تیرماه سال۱۳۸۸اعلام کرد و گفت: طبق قرارداد این استخر باید در سال۱۳۸۹و با بودجه۸۹۰میلیون تومان به بهره بردای می رسید که به علل کمبود بودجه هنوز افتتاح نشده است.

ورزشگاهی که سالهاست از تاسیس آن می گذرد و هنوز هم نیمه کاره باقی مانده است!!!!!

وی افزود: پروژه مجموعه ورزشی انقلاب تاکنون حدود۲۵تا۳۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و حدود شش سال است که به طور کامل متوقف شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نیشابور گفت: استادیوم۵هزار نفری مجموعه ورزشی انقلاب نیز تاریخ قراردادش۱۷فروردین سال۱۳۸۸ با بودجه ای معادل پنجاه میلیارد ریال بوده است که طی یک دوره۳۰ماهه تکمیل و مورد بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: این استادیوم ورزشی تاکنون۵۱درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و حدود۳۰میلیارد ریال هزینه آن شده است که برای تکمیل آن به۵۰الی۶۰میلیارد ریال دیگر از محل اعتبارات ملی نیاز است.

مردم نیشاور در انتطار تکمیل ورزشگاه انقلاب

در ادامه این گزارش به سراغ دکتر گرمابی نماینده مردم شهرستان های نیشابور و فیروزه رفتیم تا علل تأخیر در افتتاح این پروژه را از وی جویا شویم.
دکتر حمید گرمابی عضو کیسیون صنایع و معادن مجلس شورای سالامی در این باره به خبرنگار عطارنیوز گفت: درصدد گرفتن بودجه برای پروژه نیمه تمام ورزشگاه انقلاب هستیم.
گرمابی در خصوص این پروژه ناتمام گفت: چون پروژه های نیمه تمام متاسفانه در سطح کشور زیاد است و چیزی حدود ۵۰۰۰۰۰میلیارد تومان پروژه نیمه تمام از دولت قبل باقی مانده است.

وی ادامه داد: با توجه یه اینکه دولت به ترتیب اولویت، بودجه را تقسیم می کند، درحالی که پروژه ورزشگاه انقلاب در اولویت نیست، اما درصدد گرفتن بودجه ای برای این پروژه هستیم که بتوانیم به تدریج به تکمیل آن کمک کنیم.
وی در خصوص نقش شهرداری در این زمینه اعلام کرد که چون این پروژه یک پروژه ملی است و تکمیل آن نیازمند یک هزینه میلیاردی است، تامین بودجه آن از سمت شهرداری که بودجه های معدودی دارد امکان پذیر نیست.

 انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث