شهرک صنعتی عطارنیشابور در کیلومتر۱۸جاده نیشابور به سبزوار واقع شده است که متأسفانه اخیرا برای مالکان این زمین های صنعتی سندهای آن دردسر ساز شده است.

واگذاری زمین بدون سند

عبداله آبادی مدیر عامل بزرگترین شرکت آرد شهرستان نیشابور (آرد نگین مشهد) با ابراز نارضایتی از مدیریت شهرک های صنعتی استان و سنگ اندازی های آنان گفت: شهرک صنعتی زمین را بدون اینکه سند زمین آماده باشد به بنده واگذار کرده اند.

وی بیان کرد: بنده ۴میلیارد تومان برای خرید دستگاه های این شرکت و شش میلیارد تومان هم برای ساخت آن هزینه کرده ام، اما متأسفانه بدلیل مشکلات اقتصادی نیاز به سه میلیارد دیگر برای تکمیل آن داشتم که با پی گیری های خانم چنارانی نماینده نیشابور با اعطای وام به بنده برای تکمیل این پروژه موافقت گردید.

مدیر عامل بزرگترین شرکت آرد نیشابور گفت: دستگاه های بنده هفده روز است در گمرک مانده اند، اما بخاطره عدم کفایت شهرک های صنعتی و واگذاری زمین به ما بدون سند نمی توانیم از این وام استفاده کنیم.

سنگ اندازی جایگزین حمایت از تولیدکنندگان

وی افزود: بانک سند کارخانه را قبول می کند اما متأسفانه شهرک های صنعتی نتوانسته برای این واحد سندی به بنده بدهد و هر روز کارشکنی می کنند و به جای حمایت از تولید بیشتر سنگ اندازی می کنند، بین دویست هکتار زمین موجود در این شهرک مقداری معارض وجود دارد و زمین ها در بین هم قرار گرفته اند که نیازمند همکاری منابع طبیعی است.

عبداله آبادی در خصوص میزان اشتغالزایی این واحد گفت: این واحد تولیدی برای ۶۵نفر بصورت مستقیم اشتغال زایی می کند، این واحد باید یک ماه پیش افتتاح می شد اما بدلیل کارشکنی های شهرک های صنعتی خراسان هنوز مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

سراج رئیس شهرک صنعتی عطار نیشابور در خصوص این مشکل گفت: باید طی جلسه ای با امور راضی مشکل زمین های این شهرک حل شود، ما به نمایندگی از دولت در این زمینه هیچ نقشی نداریم و این زمین ها از منابع طبیعی تحویل گرفته شده است.

وی بیان کرد: منابع طبیعی و امور اراضی باید این مشکل را حل کنند، سند واحد تولیدی آرد به صورت مشاع با ملک دیگری است و باید این زمین های تعیین حدود شود تا مشکل سند این زمین ها حل شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث