سعید دامنجانی عضو شورای اسلامی شهر بار در خصوص مشکلات ناشی از عدم وجود گاز در شهر بار به عنوان یکی از قطب های گردشگری شهرستان نیشابور به خبرنگار عطارنیوز گفت: شهر بار در ۵۵کیلومتری غرب نیشابور و در رشته کوه های بینالود با آب و هوای سردسیری واقع شده است.

زمستان های بسیار سرد شهر بار…

وی ادامه داد: شهر بار بدلیل کوهستانی بودن زمستان های بسیار سردی را دارد که بدلیل عدم وجود گاز و تأمین نامناسب سوخت نفت مشکلات زیادی را برای مردم این شهر بوجود آورده است و مردم ناچار به کوچ کردن در فصل زمستان هستند.

 

عضو شورای شهر بار گفت: این شهر در فصل تابستان دارای۱۲هزار نفر جمعیت است در حالی که در فصل زمستان بدلیل سرمای شدید این جمعیت به نصف کاهش می یابد، حتی مردم در تأمین نفت نیز مشکلات زیادی دارند.

دامنجانی گفت: شهر بار بدلیل داشتن جاذبه های طبیعی بسیار زیبا یکی از بهترین مناطق برای تفریح و گردشگری است که در صورت برخورداری از نعمت گاز بی شک اثرات بسیار مفیدی بر اقتصاد و توریسم این شهر گذاشته خواهد شد.

وی بیان کرد: فرایند گازرسانی به شهر بار باید در سال۱۳۹۵تکمیل می شد ولی متأسفانه بدلیل کمبود بودجه هنوز اتفاقی رخ نداده است، مسیر خط لوله از بخش سرولایت در۱۵کیلومتری شهر بار متوقف مانده است و حتی پیمانکار گازرسانی داخل شهر نیز هنوز مشخص نشده است که بخواهد شروع به کار کند.

مشخص شدن پیمانکار داخل شهر، منتظر تخصیص بودجه هستیم!!!

کریمی رئیس اداره گاز شهرستان نیشابور: فرایند گازرسانی متوقف نیست و اکنون در حال تجهیز کارگاه هستند، خط انتقال دو سال پیش شروع به کار شده است و داخل شهر بار نیز پیمانکار آن مشخص شده است.

وی ادامه داد: منتظر هستیم که بودجه این پروژه  را شرکت گاز ایران اختصاص دهند تا پیمانکار شروع به کار کند.

هاجر چنارانی نماینده شهرستان های نیشابور و فیروزه نیز در این خصوص گفت: تقدیر ویژه از رئیس اداره گاز شهرستان نیشابور دارم که به طور جدی پی گیری این پروژه هستند، در دستور کار ما خط انتقال گاز همت آباد به بار به طول شش و نیم کیلومتر است که با دستور وزیر نفت مورد پی گیری قرار گرفت که دارای اعتباری بالغ بر۲۵میلیارد تومان توسط شرکت توسعه گاز ایران در حال اجرا است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه با وزیر نفت افزود: از وزیر درخواست تسریع در اجرای پروژه را داشتیم تا زودتر شرایط انتقال خط گاز انجام شود و بتوانیم ضمن رساندن گاز به شهر بار بخشی از مشکلات مردم را در بحث سوخت تأمین کنیم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث