به گزارش عطارنیوز، گرمابی نماینده شهرستان‌های نیشابور و فیروزه از تهیّه‌ی طرحی با امضای تعداد قابل‌توجهی از نمایندگان مجلس و ازجمله خود ايشان به‌منظور ساماندهی وضعیت تعاونی‌ها و مؤسسات اعتباری و تعیین تکلیف مطالبات سپرده‌گذاران به‌گونه‌ای که علاوه بر اصل سپرده، سود متعلقه‌ی متعارف نیز به آنان پرداخت شود، خبر داد.

عضو گروه صنایع و معادن مجلس در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر، این موضوع به شکل ارائه‌ی طرح، تدوین گردیده ولی احتمال دارد كه دولت نیز آن را به‌صورت لایحه به مجلس ارائه کند.

گرمابی افزود: در این طرح، بانک مرکزی موظّف می‌شود با اختصاص يك خط اعتباری با همراهیِ و کمکِ يك بانك دولتی، نسبت به تسويه‌‌ی حساب‌های سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری مشمولِ طرح مزبور، ازجمله موسسه‌ی كاسپين اقدام نماید.

نماینده‌ی مردم شهرستان‌هایِ نیشابور و فیروزه گفت: با توجه به وقوعِ مشکل حاد مؤسسات مالی و اعتباری در کشور و به‌ویژه شهرستان‌های نیشابور و فیروزه، دغدغه و تلاش من و همکارانم از ابتدا، حل این مشکل از طریقی بوده است که ضمن حصول نتایج عملی و سریع‌، اصل موضوع درگیر حواشی نامطلوب و غیرمفید نشود. وی ادامه داد: لازمه‌ی این کار نیز، در نظر گرفتن منابع مالی و الزامات قانونی برای حل این معضل بود که اکنون با تدوین این طرح و اصلاح آن در مجلس، این نکات، پیش‌بینی‌شده و در صورت تصویب آن، احتمال پاسخگویی به درخواست‌های مردم، بیشتر خواهد گردید.

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث