تولید ملی یکی از نکاتی است که این روزها بدلیل کم توجهی مسئولان با سرعت کندی در حال حرکت است، اما در همین شرایط یک فرد در کارگاهی کوچک حتی در شرایط سخت تحریم ها ۳۵۰قطعه ای را طراحی و تولید کرده است که جزء قطعات اصلی نیروگاه ها و فولادسازی بوده است.

ابوالفضل خانی مدیر این کارگاه تراشکاری در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز گفت: بنده افتخار می کنم که امروز با استفاده از توان مهندسان داخلی توانستیم در همین کارگاه قطعاتی را تولید کنیم که در اوج تحریم ها مورد نیاز نیروگاه های برق بوده است.

وی با بیان تولید۳۵۰قطعه تحریمی در اوج تحریم ها افزود: در ساخت کل قطعات مخصوصا قطعات مورد نیاز نیروگاه های برق در کل ایران در نمایشگاه بین المللی و چهار سال متوالی موفق به کسب رتبه اول شدیم.

خانی تکیه و اعتماد به توان داخلی را دلیل اصلی توسعه خود دانست و گفت: هر قطعه ای را که فکر می کنند تولید آن در داخل کشور محال است ما به همت مهندسان ایرانی در این کارگاه تولید می کنیم، ۳۵۰قطعه تحریمی را تولید کردیم، حتی قطعه ای را برای اولین بار بعد از آمریکا و فرانسه ما در این کارگاه تولید کردیم.

وی افزود: اگر به همت و توان داخلی اعتماد کنیم بی شک هر کار غیر ممکنی ممکن کمی شود، در همین کارگاه کوچک قطعه ای موترها را تولید می کنیم که تنها در خاورمیانه منحصر به این کارگاه است.

خانی گفت: بسیاری از قطعات ما قابلیت صادرات را دارند و به کشورهای همجوار مانند ترکیه نیز صادرات قطعات صنعتی را داریم.

وی در خصوص اشتغال زایی این کارگاه گفت: بزودی این کارگاه را وسعت خواهم داد، هم اکنون در این کارگاه نفر مشغول کار هستند.

تولیدکننده قطعات صنعتی بیان کرد: در آخرین نمایشگاه بین المللی قطعات ۷هزار قطعه را با نمایش گذاشتیم که حتی وزیر صنعت از تولید این قطعات در داخل کشور تعجب کرده بود، باید شعار ما می توانیم را باور کنیم و به تولیدکنندگان داخلی بها بدهیم.

وی در خصوص بازار فروش محصولات خود گفت: خوشبختانه بدلیل کیفیت بالا بازار فروش بسیار خوبی داریم و علاوه بر رفع نیازهای داخلی به کشورهای دیگر نیز صادر می کنیم.

خانی افزود: قطعه ای از صنعت فولاد را طی روزهای اخیر ساخته ایم که همان قطعه از آلمان وارد می شد اما بنده با تست شش ماهه به شرکت فولاد دادم و به شما قول می دهم پای آلمانی ها را از صادرات این قطعه به ایران قطع خواهم کرد.

این تولیدکننده قطعات صنعتی در کراگاهی نه چندان بزرگ دست به تولید قطعاتی می زند که مایه افتخار ایران است، وجود چنین افرادی که اقتصاد مقاومتی را عملی می کنند بی شک در توسعه کشور بسیار موثر است که نیازمند حمایت همه جانبه مسئولین هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی