مجتبی مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در مراسم تقدیر از کشاورزان نمونه نیشابور که بعد از ظهر پنج شنبه پنجم بهمن ماه در این شهرستان برگزار شد گفت: شرایط اقلیمی را نمی شود تغییر داد ولی با استفاده مطلوب از دانش و سرمایه می توان کشاورزی را توسعه داد.

وی ادامه داد: در اوایل دهه هشتاد در گندم و چغندر قند خودکفا بودیم اما در یک دوره به بزرگترین وارد کننده گندم جهان تبدیل شدیم که نشان از تأثیر تغییر رویکرد دولت ها در مباحث کشاورزی دارد.

مزروعی گفت: با وارادات بی رویه حدود۱۵هزار نفر بیکار شدند، طی سال های۸۵تا۹۰خراسان رضوی بیشترین آمار مهاجرت روستا به شهر را داشت که اکنون این میزان به نصف رسیده است در حالی که میزان مهاجرت در کشور حدود شش دهم است.

وی افزود: در سال جاری۲۶۰میلیارد تومان اعتبار برای آبیاری استان تخصیص پیدا کرده است، با رشد و توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی می توان از این فرصت برای اشتغال زایی استفاده کرد.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان گفت: فعالیت صنعت کشاورزی و دامداری متاسفانه تحت تاثیر بحران های ناشی از صندوق های مالی و شغل های کاذب رشد مطلوبی ندارد.

وی ادامه داد: طی سال جاری در استان یک میلیون و۵۰۰هزار تن چغندر قند تولید شده است، میزان مصرف آب در کشاورزی بالا است و باید بر اساس اقلیم برای استفاده مطلوب از روش های نوین آبیاری استفاده کنیم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی