به گزارش عطارنیوز، سخن از فاطمه است، شخصیتی که جلالت و بزرگی او در قالب مفاهیم و الفاظ نمی گنجد و افراد عادی بشر را توان آن نیست که در شأن و عظمت او سخن گویند.

اگر بخواهیم فاطمه(س) را در عبارتی کوتاه معرفی کنیم، خواهیم گفت او همان انسان کاملی است که قرآن و روایات چهره او را تصویر کرده اند، زنی است که می توان گفت نفس اعلای بشری است و مظهر صفات و اسماء الهی.از معدود زنانی است که توانسته است به رمحله کمال انسانی دست یابد.

فاطمه(س) از تبار پاکان و نیکان است، از اصلاب شامخه و مطهره ای پدید آمده است که هرگز آلودگی های جاهلیت آن را نیالوده است، از نطفه ای پدید آمد که مایه اولیه آن را غذای بهشتی تشکیل داد و در رحمی پرورش یافت که هرگز وسوسه غذای شبه ناک در جریان خون او وارد نشد. آری فاطمه فاطمه است.

یکی از ویژگی های حضرت زهرا(س)خدامحوری ایشان است، خداوند در حقیقت دنیا را به دو قسمت انسان و ابزار تقسیم کرده است، منظومه شمسی ابزاری است برای اینکه انسان نانی به دست آورد و به غفلت نخورد که این سبک زندگی حضرت زهرا(س) است.

در قسمتی از زیارت حضرت زهرا(س) می گوییم یا ممتحنه امتحنک الله الذی خلقک ثبل ان یخلقک، یعنی تو به امتحاناتی امتحان شده ای که از آنها سربلند بیرون آمده ای.به این نکته اشاره دارد که اولین چیزی که دلیل برتری حضرت زهرا(س) بر بقیه عالم است این است که ایشان در سبک زندگی خویش غفلت نداشته است.

همه ابزارها در یک طرف و انسان در طرف دیگر است، همه اینها باید هوای یکدیگر را داشته باشند، یعنی خیلی بعید است که خداوند هدف از خلقت کره زمین را محل بخور و بخوب انسان ها قرار داده باشد.

استکبار از مسیرهای مختلف من جمله رسانه، سینما، کنسرت که بسیار قوی هستند انسان را به سمت و سویی هدایت می کند که اهل بیت(ع) آن را به شدت نهی کرده است جون امانیسم یعنی خودخواهی و تنها من مهم هستم.

حتی در مسائل معنوی هم نباید این گونه بود چون امانیسم معنوی هم وجود دارد، کسانی هستند که سرشان را پایین انداخته اند و از نظر معنوی فقط به فکر قیامت خویش هستند، حضرت زهرا(س) خانه تک تک انصار و مهاجرین را زد و ابلاغ معنوی کرد این بدان معناست که من نمی خواهم به تنهایی به بهشت بروم یعنی آرزوی اصلی یک مومن آبادانی معنوی و مادی سایر مسلمانان نیز هست.

امانیسمی که غرب ارائه می دهد ما را قانع می کند تا نسبت به اجتماع بی تفاوت باشیم در حالی که زندگی حضرت زهرا(س) نشان می دهد که سبک زندگی مومن همیشه باید در حال انقلاب باشد.

اگر روزی ملت ایران را قانع کنند که شما نسبت به میهن خود وظیفه ای ندارید رسما خلاف معرفت شیعی و قرآنی است، وظیفه ما به عنوان شیعه یک وظیفه جهانی است، افرادی مانند شهید چمران که مقید به هیچ ملیتی نیستند شیعه واقعی هستند و متأسفانه به وضوح می بینیم مسئولین ما گرفتار امانیسم غرب شده اند و برایشان اصلا مهم نیست که در فلسطین، یمن و عراق چه اتفاقی می افتد و فقط به فکره منفعت خود هستند و این می شود که شاهد فیش های حقوقی نجومی هستیم.

امیرالمومنین علی(ع) می فرمایند که اگر مسلمانی صدای کمک مظلومی را در آن نقطه دیگر جهان بشنود که خلخالی را از پای زن یهودی بیرون کشیده اندو سبک زندگی اش را ادامه دهد و در خوراک و زندگی اش تغییری ایجاد نشود او اصلا مسلمان نیست.

جمهوری اسلامی که فقط با پرچم جمهوری اسلامی نمی شود، بلکه بایدنفوس مسلمانان باشد.در جامعه امروز که امانیسم به شدت در حال رواج بین ما و دولتمردان است به طوری که تمام هم و غمشان به جای رسیدگی به درد مردم و بهبود وضعیت معیشتی و معنوی مردم، مسأله کنسر و رقص وشادی خارج از چهارچوب اسلام و قرآن و اهل بیت(ع) و رفع حصر سران فتنه که خود باعث گسترش امانیسم و خودمحوری در جامعه می باشند شده است.

وظیفه ما این است که با رهنمودهای مقام معظم رهبری سبک زندگی اسلامی و فاطمی را در جامعه تبلیغ کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی