محمد سلطانی رئیس اداره آب و فاضلاب شهری نیشابور در جلسه روسای ادارات شهرستان نیشابور که شامگاه سه شنبه۸اسفندماه برگزار شد گفت:طی یک سال گذشته۲۲کیلومتر شبکه فاضلاب از طریق شبکه فاینانس داخلی در نیشابور انجام شده است.

وی ادامه داد: با اجرای شبکه فاضلاب به طور مستمر برای دویست نفر شغل اسجاد شده است که هفت هزار فقره انشعاب آب و فاضلاب نصب شده است.

سلطانی گفت: با توجه به بحرانی بودن وضعیت آب نیشابور۵حلقه چاه را جابجا کرده ایم و۳حلقه چاه جدید در منطقه فوشنجان جهت تأمین کسری آب ایجاد کرده ایم.

وی افزود: در شهرستان نیشابور۳۳۵کیلومتر شبکه فاضلاب تااکنون انجام شده است، حدود۲۷۰کیلومتر دیگر از شبکه فاضلاب باقی مانده است که اگر به همین روال پیش رود تا ده سال دیگر به طول خواهد انجامید.

رئیس آب و فاضلاب شهری نیشابور گفت: تصفیه خانه فاضلاب ما دارای فرایند طبیعی است که دچار مشکلاتی است، باید همراه با لوله کشی فاضلاب یک تصفیه خانه مکانیکی نیز احداث شود، کل شبکه باقی مانده و تصفیه خانه به اعتباری بالغ بر۳۳۰میلیارد تومان نیازمند است که در دو فاز در حال انجام است.

وی بیان کرد: برای انتقال آب از سد بار به نیشابور به۷۰میلیاردتومان اعتبار جهت ساخت تصفیه خانه و خطوط انتقال نیاز است.

سلطانی گفت: بزرگترین مصرف کننده آب شرب فضای سبز است، اگر تصفیه خانه های لوکال انجام شود و فضای سبز از آب خام تصفیه شده استفاده کند کمک شایانی به کاهش مصرف آب شرب شهری می شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی