حجت الاسلام حسین دهنوی کارشناس و مشاور برجسته امور خانواده در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز با اشاره به نقش مخرب شبکه های اجتماعی بر بنیان خانواده گفت: صدها شبکه ماهواره ای کانون خانواده را هدف گرفته اند و بعضی از خانواده ها از سر غفلت برنامه های آنان را دنبال می کنند که صدمات جبران ناپذیری به کانون خانواده وارد خواهد کرد.

وی بیان کرد: محدودیت اسلام به دلیل مصونیت روح و روان است بنابراین بایستی احکام نورانی اسلام رعایت شود.

کارشناس امور خانواده در خصوص آفت های ارتباط های قبل از ازدواج گفت: اضطراب و استرس به دلیل رابطه قبل از ازدواج در زندگی مشترك با همسر، افسردگی در صورت قطع ارتباط از جانب دختر و پسر، سوء ظن و بدگمانی نسبت به شریک زندگی از آفت هاي ارتباط پیش از ازدواج است.

وی اضافه کرد: رعایت حقوق یکدیگر در زندگی زناشویی موجب استحکام آن می‌شود و مهر و محبت بین همسران را زیاد می‌کند.

دهنوی گفت: دختر و پسر باید در روابط برای یکدیگر عاطفه خرج نکنند، لحن صحبت کردن دختر در روابطی که با پسران دارد باید طبیعی و به دور از عشوه باشد و اگر این اصول اساسی روابط بین دو نامحرم رعایت شده باشد بسیاری از مشکلات به وجود نمی‌آید.

وی بیان کرد: زوجین باید با شناخت خصوصیات ذاتی همسرانشان، محبت و مودت خود را در عمل هم اثبات کرده، نیازهای روحی یکدیگر را پاسخ دهند و به ایجاد آرامش در زندگی مشترک خود کمک کنند.

کارشناس مسائل خانواده ارتباط عاطفی بین دختر و پسر را مانع تصمیم منطقی دانست و گفت: ارتباط بین دختر و پسر به گونه ای است که درگیر ارتباطات عاطفی می شوند و این باعث خواهد شد که نتوانند تصمیم منطقی و بدون درنظر گرفتن احساسات را بگیرند.

وی افزود: در روابط دختر معمولا با صدها آرزو با پسر ارتباط برقرار می کند اما پسر فقط برای یک آرزو با دختر ارتباط برقرار می کند، دختران نباید بگذارند به حریم خصوصی شان توهین شود و اجازه ورود نامحرم ها را بدهند.

دهنوی گفت: باید لباس هایی که مرد در خانه می پوشد بسیار خوب باشد تا موجب امید در همسر شود و باید اقایان به ظواهر خود برسند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی