به گزارش عطارنیوز، سرهنگ حسین بیات مختاری فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در گفت و گو با خبرنگار عطارنیوز گفت: در پی انتشار تصاویر خانمی جوان در شبکه اجتماعی اینستاگرام تیمی از کارشناسان پلیس فتا برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.
وی افزود: در بررسی اظهارات شاکی پرونده مشخص شد فردي ناشناس با ايجاد يك صفحه جعلي در شبكه اجتماعي اينستاگرام و ارسال تصاویر خصوصي و خانوادگي به همسرش که به تازگی ازدواج کرده موجب هتک حیثیت و اختلافات خانوادگی شده است.
وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات از شاکی مشخص شد در شهريور ماه سال جاري لپ تاپ ، كارت هاي عابر بانك و مقادیری طلا از داخل خودرو وی سرقت شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات فنی عامل انتشار تصاویر خصوصی را که خواستگار قبلی شاکی پرونده است شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر کردند.
متهم در مواجهه با ادله دیجتالی لب به اعتراف گشود و با ندامت از فعل مجرمانه اش اظهار داشت پس از چند مرحله خواستگاری و جواب رد، پس از تعقيب وي در حالی که درب خودرو وی باز بود لپ تاپ و دیگر وسایل را سرقت با هدف انتقام گيري يك صفحه جعلي در اینستاگرام ایجاد و عكس هاي خصوصي اش را در اين صفحه پس از اشتراك گذاري براي همسرش ارسال كردم .
وی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا خاطر نشان کرد: فضاي سايبري مکاني براي عقده گشايي و کينه جويي نيست و هيچ رد پايي از چشم تيزبين پليس دور نخواهد ماند و هر كسي كه به هر نحو اقدام به مزاحمت و هتك حيثيت در محيط مجازي کند بر اساس قانون جرائم رايانه اي افزون بر اعاده حيثيت به حبس و جزاي نقدي محكوم مي شود.
سرهنگ بیان مختاری در پایان به شهروندان توصیه کرد: از نگهداري تصاوير شخصي و خانوادگي خود در گوشي هاي تلفن همراه و رايانه خودداري کرده و به هيچ عنوان گوشي خود را در اختيار ديگران قرار ندهند و همواره از کدهاي امنيتي براي جلوگيري از سرکشي افراد غيرمجاز در گوشي هاي خود استفاده کنید.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث