حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه نیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز در خصوص اقدام دانشجویان و تسخیر لانه جاسوسی در۱۳آبان گفت: آمریکا در قبل از انقلاب چه در جریان کودتای۲۸مرداد و چه بعد از آن دخالت های بسیاری در امور داخلی ایران می کرد.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی سفارتخانه آمریکا تبدیل به مرکز جاسوسی، فتنه و تحریک اقوام و مذاهب و ضد انقلاب بر علیه نظام اسلامی شده بود که دانشجویان برای از بین بردن این منبع فساد به جاسوسخانه آمریکا حمله کردند.

امام جمعه نیشابور خاطر نشان ساخت: حضرت امام خمینی(ره) می دانستند اگر شیطنت های آمریکا نباشد کشور اوضاع آرامی را خواهد داشت و به همین دلیل از این اقدام حمایت کردند و آن را انقلاب دوم دانستند و فرمودند گه انقلاب دوم بزرگتر از انقلاب اول است.

وی بیان کرد: از صحبت های رئیس جمهور آمریکا آن جمله حضرت امام که آمریکا دشمن اصلی ما است برای مردم و نسل جوان ما اثبات شد، آمریکا حتی حاضر نیست یک لحظه دست از دشمنی با کشور با بردارد.

یعقوبی گفت: ملت ما دست پرورده فرهنگ عاشورا و اهل بیت(ع) است و می داند در برابر کسی که اربده می کشد چگونه پاسخ دهد و بی شک در۱۳آبان مردم و نسل جوان ما پاسخی کوبنده به آمریکا خواهند داد.

وی ضمن دعوت از مردم برای حضور حداکثری در راهپیمایی۱۳آبان بیان کرد: مردم ولایتمدار نیشابور بدانند ماهیت انقلاب اسلامی یک ماهیت ضد استکباری است و این ماهیت ضد استکباری را نباید کمرنگ ببینیم زیرا دشمن جسورتر می شود، روحیه ضد استکباری از حضرت امام خمینی(ره) به ما به ارث رسیده است و باید آن را حفظ کنیم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث