به گزارش عطارنیوز، نشست هم اندیشی شهرداران حوزه شهرستان نیشابور با مسئولان سازمان همیاری شهرداری های استان روزگذشته ۲۳ اردیبهشت ماه در این سازمان برگزار شد.

در این جلسه هر یک از شهرداران علاوه بر بیان مسائل، مشکلات حوزه شهری و انتظاراتشان از سازمان همیاری در خصوص راهکارهای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیتها و توانمندیهای این نهاد بحث و تبادل نظر کردند.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی در این جلسه، عنوان کرد: ظرفیتهای اقتصادی، سرمایه گذاری، گردشگری و … خوبی در اکثر شهرها و مناطق تاریخی و کهن شهرستان نیشابور وجود دارد که از همه جهات مورد توجه سازمان همیاری قرار دارد.

یزدان پناه ادامه داد: رویکرد ما در سازمان همیاری کمک به تمامی شهرداریها به ویژه شهرهای کم برخورداری است که از مرکز استان دور هستند و برای تحقق این امر همه توانمندیهای و ظرفیتهای سازمان را به کار خواهیم گرفت.

وی با تاکید بر توجه به اصل همیاری در تعامل با شهرداریهای استان، بیان کرد: تلاش داریم با حرکت در مسیر تحقق رسالت های تعریف شده، جایگاه واقعی سازمان را در جهت کمک، توانمندسازی و رفع مشکلات و نیازهای شهرداریها ارتقا ببخشیم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی به وظایف مدیریت هماهنگی امور شهرداریهای استان ذیل معاونت بازرگانی این سازمان اشاره کرد و افزود: اجرای تفکرات توسعه ای، حمایتی و پشتیبانی ما از شهرداریهای استان با تفویض اختیار به این واحد واگذار شده است و قطعا مشاوره های شهرداران در موفقیت این واحد موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه عمده خدمات سازمان همیاری به شهرداریها در حوزه بازرگانی و تامین نیازهای مدیریت شهری به تجهیزات و کالای مختلف است، تصریح کرد: علاوه بر این، این آمادگی را داریم تا در بخش های مختلف اعم از حقوقی، آموزشی، پژوهشی، جذب سرمایه گذار، تدوین طرحهای اقتصادی و توجیهی و … مشاور خوبی برای شهرداریهای استان باشیم.

یزدان پناه با اشاره به ظرفیتها شرکت ها و موسسات تابعه سازمان همیاری، بیان کرد: هر یک از واحد های تابعه سازمان نیز علاوه بر وظایف ذاتی خود، در حوزه های مرتبط با مدیریت شهری، همیار شهردارهای استان خواهند بود.

وی شفافیت درهمه جهات را یک اصول مهم و مورد توجه سازمان همیاری دانست و بیان داشت: تلاش داریم به عنوان بازوی حمایتگر خانواده بزرگ مدیریت شهری خراسان رضوی، در جهت حفظ منافع شهرداریها گام برداریم و در این مسیر از نظرات، پیشنهادات و نقدهای سازنده شهرداران که در راستای پیشرفت بیشتر است، استقبال می کنیم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: رویکرد ما در قبال شهرداریهای شهرستان نیشابور، ارائه خدمات مختلف بر اساس انتظارات و سیاستهای شهرداران است و در تمامی تعاملات و مناسبات کاری، منافع شهرداریها در اولویت برنامه ریزی ها و اقدامات قرار خواهد داشت.

وی با اشاره برنامه ریزی های انجام شده برای ارائه خدمات رفاهی به شهرداریهای خراسان رضوی، بیان کرد: اقداماتی را در این حوزه آغاز کرده ایم و امیدواریم این امکان فراهم شود تا بتوانیم برنامه ریزهای اساسی و جامعی به صورت سالانه برای خانواده بزرگ دست اندرکاران شهرداری ها انجام دهیم.

گفتنی است، هر یک از شهرداران حاضر در این جلسه علاوه بر معرفی شهر و ظرفیتهای اقتصادی شهرهای خود، بر لزوم تلاش و همکاری سازمان همیاری در جهت اجرای طرح های سرمایه گذاری مشترک و استفاده بهینه از پتانسیل های گردشگری، تاریخی، کشاورزی و … شهرهای شهرستان نیشابور تاکید کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی