حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه شهرستان نیشابور در نشست خبری که ظهر پنج شنبه ۱۳مهرماه برگزار شد گفت: یکی از واجبات قطعی اسلام امر به معروف و نهی از منکر است، بر اساس روایات از تمام فروع دین اهمیتش بیشتر است،اگر امر به معروف و نهی از منکر رواج پیدا کند تمام فرائض زنده می شود.

وی بیان کرد: در اصل هشتم قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر را یکی از وظایف دولت دانسته که باید دولت آن را جدی بگیرد و برای آن سازمان یا نهادی را تشکیل دهد که متأسفانه هنوز هیچ دولتی لایحه ای برای امر به معروف و نهی از منکر به مجلس ارائه نداده است و کار جدی برای این مسأله اتفاق نیفتاده است.

یعقوبی گفت: انقلاب اسلامی نمونه امر به معروف و نهی از منکر است، ما با نفی شاه و حکومت استکباری منکری را حذف کردیم که با استقرا نظام جمهوری اسلامی معروف بزرگی را عملی کردیم.

وی دولت را کم اهمیت نسبت به امر به معروف دانست و گفت: از دولت می خواهیم اصل هشتم قانون اساسی را محقق کند، مجلس گذشته درباره این مسأله طرحی را مطرح کردند که تصویب شد متاسفانه دولت حاضر به اعلام این طرح مصوب مجلس نشد و با بی میلی با این طرح برخورد کرد.

امام جمعه نیشابور گفت: ستاد احیا در شهرستان نیشابور جزء فعالترین ستادها است، این ستاد عوامل فعالی دارد، بخاطره اینکه حالت وزارتخانه ندارد از طرف دولت پشتیبانی مالی مستقیم نمی شود و باید از امکانات اداره جات استفاده کند که حالت خوبی نیست.

وی افزود: یکی از فعالیت هایی که ستاد انجام داده تشکیل دادگاه های صالح است، برنامه شوراهای صلح که کمک بسیار زیادی به دادگستری کرده و توسط ستاد احیا نیروهای آن شناسایی و جذب شده اند.

یعقوبی گفت: بنا نیست کارهای ستاد احیا دیده شود، از جمله برنامه های ما حضور در مدارس و ادارات است، روزهای دوشنبه هر هفته در مدارس جلسات آموزشی را برگزار می کنیم و روزهای سه شنبه نیز به ادارات می رویم.

وی ادامه داد: یکی از کارهای مثبت دعوت از اصناف اطراف مسجد جامع است که هنگام نماز به مدت بیست دقیقه مغازه ها را تعطیل کنند و نیروی انتظامی نیز برای امنیت یک گشت را برپا می کند.

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث