نشست کارگروه تخصصی غله شهرستان نیشابور با حضور خانم چنارانی، مدیر کل غله، رئیس اتحادیه نانوایان، رئیس اتاق اصناف، رئیس سازمان استاندارد، معاونت غذا ودارو دانشکده علوم پزشکی و نماینده فرماندار  شامگاه جمعه ۱۷آذرماه برگزار گردید.

در این نشست که به بررسی مشکلات آرد و نان پرداخته شد مواردی از قبیل اختصاص مکانی مناسب برای ذخیره گندم، افزایش اختیارات کارگروه غله برای نحوه توزیع آرد، حل مشکل نانوایان در میزان خرید آرد و فرهنگ سازی استفاده از نان سبوس دار به عنوان نان سالم مطرح گردید.

 

در این نشست سلیمانی نماینده فرمانداری در کارگروه غله شهرستان گفت: ما در کارگروه شهرستان هیچ گونه اختیاری نداریم و اگر خواهان تغییرات مثبت هستیم باید اختیاراتی مثل تهیه آرد کارخانجات به این کارگروه واگذار گردد.

وی ادامه داد: شرایط نگهداری آرد در کارخانه سربداران مطلوب نیست و باید به فکر ذخیره گندم در جای جدید باشیم، باید حداقل اختیار تصمیم گیری در خصوص سهمیه آرد به شهرستان داده شود.

حمیدرضا نوری مدیر کله غله شهرستان نیشابور نیز در این نشست ضمن ابراز گلایه از اوضاع ذخیره گندم گفت: ورادات شش میلیون تن گندم در سال جاری با توجه بخه شرایط اقتصادی کنونی جای تأسف دارد، در حال حاضر در خراسان رضوی به اندازه ۹ماه و در کل کشور به میزان۱۳ماه گندم ذخیره داریم.

وی افزود: در سال۹۱و۹۲تنها به اندازه هفت روز ذخیره گندم داشتیم، امنیت غذایی زیرساخت اولیه هر جامعه است، طول زمان خرید گندم، پائین بودن سطح تولید، کاهش کیفیت و خشکسالی های موجود عوامل تأثیرگزار در این موضع است.

نوری گفت: متأسفانه بازراهای صادراتی کشورهای ترکیه، عراق و افغانستان را از دست داده ایم و باید با یک برنامه جامع این عقب ماندگی را جبران کنیم.

حسین زاده معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز در این مراسم گفت: در سال گذشته و جاری هیچ گونه موردی در خصوص خراب شدن آرد پیدا نشده است.

سهرابی معاون بازرگانی غله نیشابور با اشاره به کیفیت آرد و نان شهرستان گفت: بهترین کیفیت آرد و نان را نیشابور دارد، در اکثر فروشگاه های مشهد نان نیشابور به فروش می رسد، در سال۹۰که هدفمندی انجام شد قیمت تمام شده آرد توسط نانوا پداخت می شد، در شرایط فعلی گندم به صورت سهیمه ای به دلیل قیمت آن به فروش می رسد و برای گندم۹هزار تومانی محدودیت فروش وجود دارد.

چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه در این نشست پس از شنیدن مشکلات این کارگروه گفت: باید نانوایی ها در خرید نان آرد آزاد باشند و اگر کارگروه اختیار بیشتری در خصوص نحوه توزیع آرد می خواهد مشکلی وجود ندارد اما باید نظارت دقیق تری اعمال شود.

وی ادامه داد: مردم باید بهترین نان را دریافت کنند که نیازمند تهیه محل نگهداری مناسب برای گندم و ساخت کارخانه های جدید تولید گندم است.

چنارانی در ادامه گفت: چرا باید این قانون را اجبار کنیم که نانوایی ها تنها از دو کارخانه آرد خریداری کنند، باید نانوایی ها اجازه خرید آرد از شرکت های دیگر را نیز داشته باشند.

در پایان این جلسه موارد زیر مورد تصویب این کارگروه قرار گرفت؛

-اختیار تهیه گندم کارخانجات شهرستان به عهده کارگروه نیشابور واگذار گردد

-با تصویب کارگروه شهرستان مقرر گردد تا چه سقفی و از کدام شهرستان خریداری آرد آزاد باشد

-حتما قبل از ذخیره سازی و دپوی آرد به مدت۷۲ساعت به صورت آزمایشی در آن انبار نگهداری شود و در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی برخورد مناسب از طرف اداره غله شهرستان و استان داده شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث