به گزارش عطارنیوز، در نشست مدیران اداره اوقاف و سازمان آتش نشانی نیشابور که صبح روز سه شنبه۱۴آذرماه در محل این سازمان برگزار گردید، همفکری و تبادل نظر برای مشارکت خیرین در ایمنی شهر نیشابور مورد بررسی قرار گرفت.
این نشست که با حضور ریاست اداره اوقاف و امور خیریه نیشابور، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و جمعی از مسئولین و مدیران سازمان در محل این اداره اوقاف برگزار شد طرفین به بررسی راهکارهای لازم برای مشارکت خیرین در امر ایمنی شهر پرداختند.
سید مهدی حسینی مدیر عامل آتش نشانی در ابتدای جلسه گفت: سازمان آتش نشانی نیشابور با ۷ ایستگاه و ۱۳۸ نفر پرسنل هم اکنون در حال خدمت رسانی به شهروندان است و با توجه به آمار آتش سوزی و حادثه روزانه به طور متوسط بین ۵ تا ۶ مورد حریق و حادثه به سامانه ۱۲۵ این سازمان اعلام می شود و آتش نشانان برای یاری رساندن به حادثه دیدگان اعزام می شوند.

وی در ادامه افزود: با این حال برخی ماشین آلات و تجهیزات ضروری مورد نیاز سازمان می باشد که متاسفانه به خاطر قیمت بالای آنها که اغلب باید از خارج از کشور وارد شوند و همچنین کمبود اعتبار شهرداری و سازمان، قادر به خرید آنها نمی باشیم و از این رو نیروهای ما در بسیاری از این حوادث برای جبران کمبود امکانات از جان خود مایه می گذارند تا بتوانند کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

حسینی گفت: این امر همیشه با تلاش مضاعف آتش نشانان امکان پذیر نیست و ممکن است روزی در حادثه ای این کمبودها موجب به خطر افتادن جان آتش نشانان و شهروندان شود.
وی اظهار داشت: خوشبختانه در قانون این پیش بینی صورت گرفته است که سازمان هایی مانند آتش نشانی که کارشان فقط خدمت به مردم است و به خصوص که نجات جان و مال مردم وظیفه اصلی ما است بتوانیم از کمک های خیرین برای تامین برخی از لوازم و ساخت ایستگاه های آتش نشانی استفاده کنیم.
حجت الاسلام نوائیان رئیس اداره اوقاف شهرستان نیشابور نیز ضمن تشکر از حضور مدیر عامل و مسئولین سازمان گفت: شاید تا امروز وسعت کار آتش نشانان برای ما به این اندازه مشخص نبودو با مشکلات کار شما نیز آشنایی چندانی نداشتیم اما با این توضیحات فعالیت شما برای ما بسیار روشنتر شد بنابراین ما نیز آمادگی داریم که برای کمک به این امر خیر از تمام توان خود استفاده نماییم
ریاست اداره اوقاف با بیان برخی از راه کارها برای تحقق این هدف افزود: کارشناسان آتش نشانی می توانند با برگزاری جلساتی با کارشناسان این اداره به تبیین راه کارهای عملی این تصمیم بپردازند تا در آینده شاهد مشارکت خیرین در ساخت ایستگاه های آتش نشانی و خرید ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی باشیم.

لازم به ذکر است با همکاری اداره اوقاف نیشابور با سازمان آتش نشانی بنیاد خیرین ایمنی شهر راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث