علی سلیمانی رئیس سازمان دامپزشکی نیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز در خصوص میزان تولیدات فراورده های دامی این شهرستان گفت: به لحاظ دامپروری نیشابور در شرق کشور رتبه اول توانمندی و رشد دام را دارد و از خیلی از استان ها تولیداتش بیشتر است.

وی بیان کرد: حدود هفتاد هزار رأس دام سنگین و هفتصد هزار رأس دام سیک در شهرستان نیشابور وجود دارد، با تولید۹هزار تن گوشت قرمز، ۶هزار تن روزانه شیر و ۲۱هزار کندوی زنبور عسل جزء برتین های استان هستیم.

سلیمانی گفت: نیشابور با تولید۹هزار تن عسل مقام اول استان را دارد، در تولید گوشت مرغ نیز مقتم سوم را داریم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه تاکنون بیماری خاصی در بین دام های سطح شهرستان مشاهده نشده است، با کمک چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه ۱۰هزار واکسن تب برفکی دریافت کردیم که حتی تعدادی از آنها را سایر شهرستان های همجوار داده ایم.

رئیس دامپزشکی نیشابور در خصوص راه اندازی کشتارگاه صنعتی نیشابور گفت: خط کشتار کشتارگاه صنعتی نیشابور راه اندازی شده است، کشتارگاه شهرداری نیشابور بدلیل مشکلات زیست محیطی پلمپ شده اشت و تعداد زیادی از کارگران آن در کشتارگاه جدید که متعلق به بخش خصوصی است کار می کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه نزدیک ایم نورز هستیم طرح تشدید نظارت بر رستوران های بین راهی و مناطق گردشگری را در دستور کار داریم، با کمک اتاق اصناف و بازرگانی این طرح از۱۵اسفند تا۱۵فروردین ادامه خواهد داشت تا مسافرین با امنیت خاطر غذا مصرف کنند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی