علی صدر رئیس سازمان بهزیستی شهرستان نیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز در خصوص میزان طلاق در این شهرستان گفت: طرح مداخله در طلاق بحران با همکاری دادگستری خراسان رضوی به منظور کاهش طلاق ۱۴ماه پیش مورد افتتاح قرار گرفت که نتایج خوبی رابه همراه داشته است.

وی ادامه داد: با ایجاد طرح مداخله در طلاق متقاضیان تلاق توافقی قبل از رجوع به دادگستری در جلسات مرکز اورژانس بهزیستی که۵جلسه طی زمان حداقل۴۵روز است شرکت می کنند.

صدر با اشاره به کاهش میزان طلاق طی سال جاری گفت: طی۱۴ماه گذشته ۱۲۵۰مورد رجوع برای طلاق داشته اند، ۱۵درصد آنها منجر به سازش شده است که قبل از ایجاد این طرح تنها حدود هفت درصد به سازش منجر می شد.

وی بیان کرد: هدف سازمان این است که طی سال آینده این۱۵درصد سازش به۱۸درصد برسد.

رئیس بهزیستی نیشابور در خصوص علل اصلی طلاق در این شهرستان گفت: مهمترین علت طلاق خیانت زوجین با۵۰درصد و سپس اعتیاد با۳۵درصد است.

وی با اشاره به خیانت زوجین به عنوان دلیل اصلی طلاق بیان کرد: متأسفانه گسترش فضای مجازی به روابط زناشویی خدشه وارد کرده است، زوجین و مخصوصا خانم ها مطالبه گری بیشتری دارند، بسیاری از نیازهایی که در بستر خانواده دارند را به درستی از شریک زندگی خود مطالبه نمی کنند و هنگامی که به این مطالبات پاسخ داده نمی شود بدنبال روابط جایگزین هستند که خیلی سریع منجر به شکل گیری روابط نامشروع می شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی