احمد همت آبادی رئیس انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز گفت: عده ای جرایم غیر عمد دارند که ما به خانواده زندانی کمک می کنیم ولی برای رضایت شاکی واسطه می شویم که معمولا جواب مثبت می گیریم و تخفیف مجازات می گیریم.

وی بیان کرد: برای زندانیان عمد که شامل تصادف است و بدلیل عدم احتیاط موجب خسارت به طرف مقابل شده است شاکی را دعوت می کنیم و به یک توافقی می رسیم و به ستاد دیه می فرستیم که ستاد دیه بخشی را به صورت وام بلاعوض و بخشی را به صورت وام قرض الحسنه پرداخت می کند.

همت آبادی گفت: تلاش انجمن این است که زندانیان دیه در سال۹۶آزاد شوند زیرا اگر به سال آینده موکول شود مبلغ دیه نیز طبق قانون افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در هر سال سه مرتبه سبد غذایی به ارزش یک میلیون ریال به۵۰۰خانواده زندانی داده می شود و به۴۳۵دانش آموز که پدران آنها در زندان هستند کمک هایی در خصوص تهیه لوازم التحریر و سایر هزینه های مادی به آنها می شود.

رئیس انجمن حمایت از زندانیان نیشابور با اشاره به بخشش ۵اعدامی گفت: با وساطت های صورت گرفته ۵زندانی که در معرض اعدام بودند نجات یافتند که سه نفر دیگر که مجازات اعدام دارند در دست اقدام داریم تا با پرداخت دیه آنها نیز آزاد شوند.

وی بیان کرد: انجمن حمایت از زندانیان نیشابور۸۰۰خانواده زندانی را تحت پوشش دارد که برخی از این زندانی ها در شهرستان های چناران و تربت حیدریه هستند، همچنین۱۶زندانی دیگر نیز بدلیل حمل مواد مخدر در سایر کشورها در حبس هستند.

همت ابادی با اشاره به زندانیان آزاد شده گفت: طی نه ماهه اول سال ۲۸زندانی با کمک های خیر مردم از زندان آزاد شدند که قصد داریم تا پایان سال این تعدا به۴۰نفر برسد.

وی ادامه داد: کل بدهی افراد آزاد شده حدود سه میلیارد ریال بوده است که حدود یک سوم آن توسط خیرین به ضورت کمک بلاعوض پرداخت شده است.

انتهای پیام/

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی