به گزارش صبح توس، سرگرد پاسدار اسماعیل عشقی مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بسیج نیشابور در گفت و گو با خبرنگار عطارنیوز گفت: با مشارکت حوزه های مقاومت بسیج، اطلاعات شهدا، ایثارگران و بسیجیان هر منطقه در این نرم افزار وارد می شود.

وی بابیان اینکه برنامه نویسی این نرم افزار سه ماه طول کشیده است اظهار داشت: خروجی این بانک اطلاعاتی کارنامه نیشابور در دفاع مقدس می باشد.

عشقی خاطر نشان ساخت یکی از کاربردهای این نرم افزار شاهد پژوهشی  واجرای بهتر برنامه های فرهنگی می باشد.

وی یادآور شد: جمعیت ذکور بالای ۱۵ سال در طول هشت سال دفاع مقدس یکصد و هفت هزار و هشتصد و هفده نفر وجمعیت اعزام شده ۴۲۵۶۶ نفر که ۴۰ درصد از جمعیت نیشابور درجنگ شرکت نموده اندکه از این تعداد  دو هزار و یکصد و سی نفر به فیض شهادت رسیدند  و۱۵۳ نفر اسیر و مفقود و۱۲۷۴نفر به افتخار درجه جانبازای نائل آمدند.

مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بسیج نیشابور گفت: مجموع کمک های نقدی نیشابوری ها درطول هشت سال دفاع مقدس بیش از ۲۶۰ میلیون ریال و غیرنقدی ۲۵۳ میلیون ریال که مجموع آن میلیون ۵۱۸ریال می باشد.

مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بسیج نیشابور تاکید کرد: رزمندگان وایثارگران دعوت می شود حوزه های مقاومت را در اجرای این طرح یاری کنند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث