سردار سرتیپ یدالله جوانی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز در خصوص تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گفت: دلیل اصلی تسخیر لانه جاسوسی را می توان همین عنوانی دانست که از سوی ملت ایران بر روی سفارت آمریکا گذاشته شده است، سفارت آمریکا در تهران بعد از انقلاب اسلامی از حالت سفارت که بایستی کارهای دیپلماتیک را انجام دهد خارج شده بود و لانه جاسوسی و مرکز توطئه علیه ملت ایران تبدیل شده بود.

وی ادامه داد: بسیاری از ناآرامی ها و بمب گذاری هایی که در کشور انجام می گرفت در پشت صحنه آن سفارت آمریکا بود و به مرکز توطئه و دسیسه علیه ملت و انقلاب اسلامی تبدیل شده بود و به همین خاطر دانشجویان بر مبنای تکلیف انقلابی اقدام انقلابی را انجام دادند و سفارتخانه آمریکا را تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند.

جوانی گفت: دخالت های آمریکا در امور ایران و شیطنت های آن کاملا مشهود بود ملت این حرکت انقلابی داشنجویان را مورد حمایت قرار دادند و حضرت امام هم از این اقدام حمایت کردند.

وی با اشاره به دلیل حمایت حضرت امام خمینی(ره) از این حرکت انقلابی گفت: مهمترین دلیل آن تبدیل این محل به لانه فساد، جاسوسی و مرکز خرابکاری بود و طبیعی است ملتی که انقلاب کرده و خود را از چنگال طاغوت رهانیده است نمی تواند تحمل کند که یک کشور بیگانه در داخل سرزمین خودش دست به ایجاد توطئه بزند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی ها و رئیس جمهور آمریکا در هفته های اخیر تلاش کرده نظام جمهوری اسلامی ایران را غیر مردمی معرفی کند وتلاش می کنند خودشان را طرفدار ملت ایران معرفی کنند و این گونه نشان دهند که مشکلشان با ملت ایران نیست و با دولت و حکومت سیاسی ایران مشکل دارند.

وی بیان کرد: با یک عملیات روانی تلاش می کنند این گونه تبلیغ کنند که در ایران ملت راهی متفاوت از نظام اسلامی را دنبال می کنند، اما ملت ایران در طول انقلاب اسلامی همواره با حضور خود در صحنه های مختلف نشان داده که در داخل کشور ایران فاصله ای بین دولت و ملت وجود ندارد و انقلاب اسلامی یک انقلاب مردمی است.

جوانی گفت: در طی سال های گذشته این ملت ایران بوده که در مقابل آمریکا ایستاده و دشمنی آمریکایی ها نیز با ملت ایران بوده و ترامپ در سخنرانی خود از ملت ایران به عنوان یک ملت تروریست یاد کرد، در آستانه ۱۳آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی قرار داریم که جواب خوبی به یاوه گویی های آنها خواهد بود.

وی خاطرنشان ساخت: آمریکا مصداق استکبار جهانی است و قطعا حضور مردم در این روز می تواند پیام صریحی را برای آمریکایی ها داشته باشد، اگر چه آمریکایی ها در این مواقع چشمان خود را می بندند و نمی خواهند واقعیت ها را ببینند زیرا در طول سال و در مقاطع مختلف حضور پرشور مردم را شاهد هستیم که با حضور خود نشان می دهد کسی که در مقابل زیاده خواهی آمریکا و ظلم ایستاده مردم و ملت ایران هستند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث