به گزارش عطارنیوز، مشکلات شهری در شهرستانی مانند نیشابور که دومین شهر صنعتی و بزرگ استان خراسان است چندان زیبنده شهر نیست و حل این مشکلات تنها همت مسئولین را می خواهد تا با رفتن به میان مردم با مشکلات آنها آشنا و این نواقص را برطرف کنند.

در پی مطالبه برخی از همشهریان عزیز بر آن شدیم تا حرف دل و مشکلات این همشهریان را به گوش مسئولین برسانیم تا بلکه فکری برای حل مشکلات این عزیزان بکنند.

یکی از اهالی حاشیه کال کوی شهید حسینی نیشابور با ابراز شکایت از وضعیت نابسامان این منطقه می گوید: بدلیل نداشتن حفاظ لبه کانال تا بحال به غیر از وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت و دوچرخه چندین دانش آموز و کودک به درون کانال سقوط کرده اند که موجب جراحت و شکستگی شده اند، چند روز پیش هم کودک معصومی (اول ابتدایی) درون کانال سقوط کرد و از ناحیه صورت کمر و پا مجروح شد.

یکی دیگر از شهروندان نیز در خصوص مشکلات این منطقه بیان کرد: کال مذکور لبه های آن در محدوده یاد شده از پیاده رو هم پایین تر است، اصل وجود آن قابل بحث هست و انگیزه احداث باید توسط بازرسان محترم مورد بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: این کانال از اتوبان شروع و پس از طی مسافت کوتاهی با دهانه حدود ۴ و عمق۵ متر می رسد، نکته جالب این است که قبلا در این مکان فقط یک جوی کشاورزی بوده و معلوم نیست که شهرداری محترم با چه انگیزه ای این کانال را که حتی در زمان شدیدترین بارندگی ها آب جاری در این کانال به ۱۵ سانتی متر هم نمی رسد را احداث کردند، کاری که ضربه بزرگی به منازل اطراف زده است.

یکی دیگراز اهالی محله می گوید: با وجود خطرات زیادی که این کانال دارد اهالی محل چندین بار به شهرداری محترم، شورای محترم شهر و کلیه ادارات مرتبط شهرستان جهت بررسی و رفع مشکل شکایت کردن که بدلیل فقیر نشین بودن محله و … به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

مجتبی باری عضو شورای اسلامی شهر نیشابور در خصوص این مشکل گفت: در پی شکایت شهروندان عزیز، از منطقه بازدید شده و مشکلات مطرح شده مورد تأیید و در اولین فرصت مجددٱ با مسئولین محترم (شهردار و معاونین مربوطه)از منطقه بازدید نموده و در کمیسیون خدمات بررسی تا سریعٱ به یک راهکار منطقی رسیده و در صورت موافقت و تأمین اعتبار اجرایی نماییم.

وی ادامه داد: خطرات مشکلات روانی که وجود این معضل برای شهروندان منطقه ایجاد نموده است، به مراتب جدی تر از مشکلات جسمی ایجاد شده می باشد، لذا اولویت در رفع این مشکل با توجه به رفت و آمد دانش آموزان به مدارس محل می تواند آرامش را به ساکنین منطقه بازگرداند.

باری گفت: مشکلات بهداشتی ایجاد شده در این منطقه تا قلعه نو، به واسطه وجود این فضا(کال منطقه) نیز جای ساعت هابحث های تخصصی دارد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث