به گزارش عطارنیوز رمضانعلی بیات مسئول فرهنگی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: پنجمين جشنواره شعر انقلاب با چهار موضوع «عدالت و انسانيت»، «وحدت امت اسلامي و رفعت ملي»، «معارف دين و گفتمان انقلاب اسلامي» و «بيداري اسلامي» درنظر گرفته شده بود که در اين دوره از جشنواره ۷۳۵ اثر از ۲۱۱ نفر به دبیرخانه ارسال شد كه از اين ميان ۷۸ اثر مجموعه شعر و ۴۱ مجموعه شعر كلاسيك و ۳۷ مجموعه شعر نيمايي و سپيد و ۶۱۷ نيز تك اثر بودند و ۴۰ اثر نيز به بخش پژوهش شعر رسيد.
وی گفت: داوري در دو بخش انجام شد كه نخست داوري ابتدايي آثار و سپس داوري نهايي بود که داوران بخش ابتدايي شامل قادر طراوت‌پور، عباس محمدي و عبدالحميد ضيايي بودند و داوران بخش نهايي انتخاب آثار را نيز محمدكاظم كاظمي، مصطفي عليپور و مرتضي اميري اسفندقه که سابقه داوري در مطرح‌ترين جشنواره‌هاي كشوري را دارند ، تشكيل داده‌اند.
بیات خاطرنشان کرد: از استاد گرمارودي به عنوان شاعر پيشكسوت و برجسته انقلاب اسلامي كه حتي پيش از وقوع انقلاب براي آن شعر سروده بود، تجليل گردید و شاعراني مانند محمدرضا عبدالملكيان، علي داودي، محمدجواد شاهمرادي، دو شاعر از هند و پاكستان، «عزيزمهدي» و «سيداحمد حسيني» نيز حضور داشتند.
وی یادآورشد: استاد «خدابخش صفادل» شاعرپیشکسوت نیشابوری ، برای سرایش شعر «پناه ‌آورد آهویی» با موضوع معارف دین در بخش تک اثر شعر کهن به عنان ۱۶ شاعربرگزیده انقلاب کشورشد.
مسئول فرهنگی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابورتصریح کرد: در اختتامیه پنجمین جشنواره شعرانقلاب از استاد «خدابخش صفادل» شاعرپیشکسوت نیشابوری با حضور مسئولین و شاعران برترکشوربا اهدای تندیس ، لوح تقدیر وجایزه نقدی تجلیل گردید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی