هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز با انتقاد از طرح تحول سلامت گفت: وزارت بهداشت طرح تحول سلامت را انبوهی از مشکلات اجرا کرد، مشکلات بسیاری در این طرح وجود داشت که متأسفانه بدرستی بررسی نشد.
وی افزود: در طرح تحول سلامت حفره های بزرگی در بودجه آن وجود دارد که با هیچ گونه تزریق بودجه ای قابل جبران نیست.
چنارانی در خصوص سیستم ارجاع وزارت بهداشت گفت: به دلیل مشکلات طرح تحول سلامت باید سیستم ارجاع را که طرح خوبی است برگردانیم و این سیستم را به شکل کامل تری و با رفع نواقص آن اجرا کنیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح پزشک خانواده نیز در روستاها به صورت ناقص اجرا می شود، در گذشته که شبکه های خانه بهداشت با سیستم ارجاع کار می کردند بهورزانی از خود روستاها آموزش های لازم را برای حضور۲۴ساعته در منطقه خود دیدند اما با آمدن طرح تحول سلامت این موضوع نادیده گرفته شد.
وی ادامه داد: در طرح تحول سلامت هر ده هزار نفر یک پزشک دارند، باید بجای یک پزشک یک تیم پزشکی داشته باشند تا بتوانند روستاها را تحت پوشش قرار دهند و بهتر خدمت رسانی کنند.
چنارانی گفت: طرح تحول سلامت و نظام ارجاع در دانشگاه های کشور با مشکل روبرو است و تنها راه ادامه این طرح اصلاح آن بوده و وزارت بهداشت باید اقدامات فوری انجام دهد.
انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی