جلسه علنی شورای اسلامی شهر نیشابور شامگاه چهارشنبه۲۵بهمن ماه با حضور شهردار این شهر در محل سالن جلسات این شورا برگزار شد.

کاظم صادقی عضو شورای اسلامی شهر نیشابور با اشاره به اتفاقات اخیر پیرامون انتقال اشیا موزه نیشابور به مشهد گفت: خوشبختانه با پی گیری های انجام شده این اشیا به جایی منتقل نخواهند شد، باید تلاش کنیم موزه نیشابور به رونق خود بازگردد که یکی از این کارها باز بودن این موزه در ایام تعطیلات نوروزی است.

وی بیان کرد: ۲۴هزار تخلف ساختمانی در حدود۶۰درصد بافت شهری ثبت شده است، مبلغ مطالبات شهرداری از افراد حقیقی و حقوقی۱۱میلیارد تومان است.

نجفی شهردار نیشابور نیز با اشاره به برنامه ریزی های لازم برای چهارشنبه آخر سال گفت: مراسم چهارشنبه آخر سال سنتی است که طی سال های اخیر به بیراهه رفته است، مذاکراتی با مدیران ارشد شهری و مذهبی برای برنامه ریزی در خصوص انجام این مراسم برگزار کردیم، باید نوعی مسیریابی صورت گیرد تا در اماکن مخصوص مردم به جشن خود برسند و باعث اختلال در عبور و مرور شهروندان نشود.

هادی ترقی دیگر عضو شورای شهر نیشابور در خصوص کمک به مراکز خیریه گفت: برای ساخت خیریه در سطح شهر چند تقاضای کمک داشته ایم که در صدور مجوز آنها تخفیفاتی لحاظ شود، به نظر بنده باید مراکز خیریه را از سازمان بهزیستی استعلام کنیم تا اگر مرودی نداشتند به آنها کمک کنیم.

صادقی با ادامه این بحث گفت: بر اساس دستورالعمل شهرداری ها هر گونه تخفیف را ممنوع اعلام می کند، اگر می خواهیم کمکی به شهر باشد باید شهرداری لایحه ای را تنظیم کند که این کمک ها نظام مند شود و به تمام موسسات یکسان و بر اساس عدالت کمک صورت گیرد.

احمد همت آبادی نایب رئیس شورای اسلامی نیشابور نیز گفت: خیریه های زیادی که در سطح شهر وجود دارد و با وجود عقب ماندگی پرداخت حقوق کارکنان شهرداری کمک به این خیریه ها صحیح نیست، باید نحوه اداره این خیریه ها را از بهزیستی استعلام بگیریم و بعد تصمیم گیری کنیم زیرا بسیاری از این خیریه ها شهریه می گیرند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی