نصرتی رئیس مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم در حاشیه مراسم هفتیمن همایش مدیران و شهرداران ایرانی جاده ابریشم که صبح روز پنج شنبه۴آبان ماه در جمع خبرنگاران گفت: مجمع جهانی شهرهای حاشیه جاده ابریشم با موافقت رسمی سازمان ملل شکل گرفت.

وی ادامه داد: تشکیل این مجمع جهانی بزرگترین فرصت برای ایران بود تا بتواند ارتباط خوبی با۳۲۰شهر از۷۲کشور جهان داشته باشد.

نصرتی گفت: کشور چین از شرق تا غرب بیشترین نقش را در تکمیل این پازل دارد، مجمع جهانی جاده ابریشم در ایران شکل گرفت و تمام شهرهای جمهوری اسلامی ایران عضو این مجمع هستند.

وی ادامه داد: ارتباط خوبی بین شهرهای ایرانی و شهرهای سایر کشورها برقرار است به طوری که۲۵شهر جهان تقاضای خواهرخواندگی با شهرهای ایرانی را دارند که فرصت بسیار مناسبی برای ارتقاء شهرهای حاشیه این راه است.

نصرتی با توجه برگزاری اجلاس جهانی این مجمع طی روزهای گذشته گفت: اجلاس جهانی شهرهای جاده ابریشم دو هفته قبل در کابل پایتخت افغانستان با حضور رئیس جمهور این کشور برگزار گردید که یکی از پیام های مهم آن حفظ محیط زیست شهرهای جاده ابریشم بود.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم از طریق جاده ابریشم به معرفی صنعت گردشگری و فرهنگ ایران بپردازیم باید برنامه های ویژه ای را در نظر بگیریم تا بتوانیم از این فرصت بهترین بهره را ببریم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث