غلامرضا سلامتی مسئول هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز گفت: پنجمین جشنواره تولیدات فرهنگی پایگاه‌های مقاومت بسیج به همت «مرکز تخصصی هنرهای بسیج» برگزار شد که بیش از ۷۲ هزار اثر از تولیدات فرهنگی و هنری پایگاه‌های مقاومت بسیج سراسر کشور در رشته‌های “هنرهای تجسمی”، “هنرهای تصویری و نمایشی”، “موسیقی و سرود”، “کتاب و شعر” و “ایده فعالیت‌های پایگاهی” به دبیر خانه ارسال شد.

وی افزود: این جشنواره از سال ۹۱ تاکنون به صورت سالانه برگزار شده و خوشبختانه در تمامی دوره ها استقبال بسیجیان هنرمند سراسر کشور از آن چشمگیر بوده است، به طوری که دوره چهارم جشنواره بیش از ۱۲ هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد و دوره پنجم جشنواره تعداد آثار با یک جهش شش برابری به بیش از ۷۰ هزار اثر رسید.

سلامتی در خصوص تعداد آثار رسیده به جشنواره مدرسه عشق به تفکیک هر بخش، خاطرنشان کرد: در بخش های هنرهای تصویری و نمایشی ۲۸۳۷ اثر، هنرهای تجسمی ۳۴۲۱۸ اثر، نشر ۲۶۴۶ اثر ، موسیقی و سرود ۲۱۲۳ اثر و ایده و فعالیت های پایگاهی ۳۰۲۵۳ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی یادآور شد: مرتضی امین الرعایایی عکاس جوان  نیشابوری  توانست در بخش عکس برگزیده پنجمین جشنواره تولیدات فرهنگی پایگاه‌های مقاومت بسیج سراسر کشور «مدرسه عشق» شود.

سلامتی  عنوان کرد: ما باید از نگاه های کلیشه ای دست برداریم و به ویژه در عرصه فرهنگ باید نگاه تحولی داشته باشیم. ما تا جایی که می توانیم باید فعالیت های خود را مردمی کنیم؛ در هر جایی که مردم وارد عرصه شدند ما برنده شدیم

مسئول هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره «مدرسه عشق»  با حضورسردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و حجت‌الاسلام محرابی معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین با اهدای لوح سپاس و جایزه از برگزیدگان تجلیل گردید.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث