محمد امین همدانی کارگردان فیلم سینمایی انیمیشن فهرست مقدس در نشست خبری که پس از پایان این فیلم شامگاه سه شنبه پنجم دی ماه در سینما فیروزه شهرستان نیشابور برگزار شد با اشاره به ایده ساخت این فیلم گفت: ایده اصلی این فیلم از مرحوم سلحشور بوده است که وی طرح تولید لایو اکشن فیلم را داشتند.

وی ادامه داد: در تولید این کار برای نزدیک مردن متن به واقعیت چند مرتبه بازنویسی انجام شده است، این پروژه از خرداد۹۳شروع و در دی ماه۹۴ به پایان رسید.

همدانی در خصوص الگوگیری این فیلم از انیمیشن های روز دنیا گفت: تیم سازنده فیلم فهرست مقدس تلاش کرده است تا این فیلم با علم روز دنیا و بر اساس فرهنگ ایرانی تولید شود که پویانمایی ممتاز این فیلم باعث تحسین بسیاری از فیلمسازان شده است.

وی افزود: طراحی کاراکترهای این فیلم کاملا بر اساس نوآوری است، برای جذب مخاطب بین المللی باید استانداردهای بین المللی نیز رعایت شود تا بتوان یک اثر جذاب را به محاطب ارائه داد.

کارگردان فهرست مقدس در خصوص جوایز دریافتی این فیلم گفت: انیمیشن فهرست مقدس موفق به دریافت جوایز متعددی در داخل کشور از جمله جشنواره فیلم فجر، ققنوس و جوایز بین المللی جشنواره فیلم مادرید، جشنواره فیلم مردم نیویورک و موفق به ورود به گروه انمیشن جشنواره کن شده است.

وی افزود: انیمیشن را باید به صورت صنعتی تولید کنیم، خوشبختانه قدرت تولید ایرانی در حدی است که کشورهای هند و چین به ما سفارش ساخت انیمیشن می دهند و با کمی درایت می توان از این صنعت درآمدهای مالی مناسبی را بدست آورد.

همدانی گفت: تنها محدودیت تولید انیمیشن در کشور ما عدم پرورش نیروی متخصص انسانی است و این تنها دبلیل عدم برقرای ارتباط دانشگاه با صنعت است و ما مجبور هستیم این خلل را با آموزش های علمی پر کنیم.

وی بیان کرد: متاسفانه مدیران و مسئولین ما هیچ حمایتی از تولید محصولات فاخر فرهنگی نمی کنند، انیمیشن یک کالای لوکس فرهنگی است و هیچ مدیری تأثیر واقعی این کالای فرهنگی را به درستی نمی بیند که بخواهد از آن حمایت کند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی