317067_171

به گزارش عطارنیوز، دکتر فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار عطارنیوز گفت: اجرای برجام یک سری محدودیت ها در راستای غنی سازی و راکتو اراک ایجاد کرده است ولی محدودیتی در حوزه غنی سازی و کاربرد پرتو در زندگی مردم ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: بیشتر مشکلاتی که در صنعت هسته ای بوجود آمده است به خاطره بی توجهی و عدم تأمین مالی مناسب این صنعت است، موضوع هسته ای داخلی است و با وجود اینکه محدودیت هایی را در صنعت هسته ای از طریق برجام ایجاد کرده ایم می توانیم بسیاری از کارهای دیگر را در این صنعت انجام دهیم.

عباسی گفت: آقای روحانی و همفکران وی امید زیادی به غرب داشتند تا بتوانند با برنامه ای که با غرب جلو می برند نقاط ضعفی که در پایگاه های داخلی کشور دارند را جبران کنند.

وی افزود: دولت فعلی با رأی ضعیفی به روی کار آمد و از پایگاه اجتماعی لام برخوردار نیست، با تفکراتی که دولت روحانی دارد بعید می دانم بتواند در مقابل زورگویی های آمریکا اقدام قاطعی انجام دهد.

عباسی گفت: دولت در مذاکرات آمریکا را استثنا کرده بود و به طور خصوصی با آمریکا مذاکره می کردند و یک سری توافقات خصوصی را با آمریکا داشتند که حالا همان توافقات هم به سرانجام نرسیده است.

وی ادامه داد: نبیاد اجازه بدهیم کشورهای دیگر با آمریکا اجماع کنند، باید از دیپلماسی فعال استفاده کنیم و کشورهای دنیا را متقاعد کنیم که ما به تعهد خود پای بند بوده ایم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی
حوادث