حمیدرضا ترقی  معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار عطارنیوز با اشاره به دلایل ایجاد فتنه۸۸گفت: سرمنشأ فتنه از سال۸۸ شروع شد که در اثر اقدامات و مواضع احمدی نژاد رئیس جمهور وقت علیه اشرافیت بوجود آمد و ضربه مهلکی به سرمایه گذاری سنگین آنها وارد کرده بود.

وی افزود: بدبلیل نوع افشاگری ها رئیس جمهور وقت جریان سیاسی و اقتصادی اصلاح طلب آسیب های زیادی دیدند و در جهت جبران این آسیب ها با برنامه ریزی هایی در جهت ایجاد فتنه برآمدند.

ترقی با اشاره به سوء استفاده عوامل خارجی از فضای انتخابات گفت: روندی که دولت نهم در برخورد با استکبار جهانی داشت آنها را به شدت عصبانی کرده بود و خارجی ها هم بدنبال فرصتی بودند تا به نظام ضربه بزنند.

وی بیان کرد: برهه زمانی انتخابات فرصت مناسبی برای ضربه زدن دشمنان خارجی به نظام انقلاب اسلامی بود و توانستند از فضای انتخابات که فضایی آزاد برای بیان نقدها و نظرات است در جهت براندازی استفاده کنند.

ترقی گفت: از متون و علائمی که در بین خبرنگاران و دانشجویان توزیع شده بود به راحتی می توان استنباط کرد که عوامل خارجی برنامه ریزی گسترده ای برای استفاده از انتخبات در جهت براندازی انقلاب اسلامی داشتند.

وی ادامه داد: قانون شکنی و قانون گریزی جریان شکست خورده انتخبات یکی دیگر از عوامل ایجاد فتنه بود که با نپذیرفتن نتیجه قانونی انتخابات طرفداران خود را بجای تبعیت از قانون به اردوکشی خیابانی تشویق کردند.

ترقی با اشاره به عدم کنترل این اردوکشی های خیابانی گفت: جریان شکست خورده انتخابات نتوانست این اردوکشی های خیابانی را کنترل و مدیریت کند و منافیقن و ضد انقلاب توانستند از این ضعف در مدیریت تجمعات برای تخریب اماکن عمومی و تقابل معترضین استفاده کنند.

معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی گفت:دشمن در فتنه عوض کردن جای حق و باطل بود، عده ای را در اثر فقدان بصیرت فریب دهد و این فریب چون جمعیت قابل توجهی را در بر گرفته بود سیاست نظام باید به گونه ای تنظیم می شد که در درجه اول بتواند فریب خوردگان در اثر ناآگاهی و عدم اطلاع از پشت پرده این وقایع را از گمراهی در بیاورد.

وی افزود: بعد از اینکه مردم در جماسه نه دی جریان فتنه را خاموش کردند، تلاش نظام بر این بود که تا اکنون باطل و اشتباه بودن اقدامات فتنه گران و اطرافیانشان برای آنها روشن و شفاف گردد و جذب حداکثری مخاطبین در جامعه صورت بگیرددو کسانی که به سمت آنها رفته بوند برگردند چون بنای نظام بر این نیست که غیر از عاملان فتنه بقیه افراد را هم مورد کیفر قرار دهد.

ترقی گفت: برای اینکه این جمعیت از آنها جدا شود این سیاست بهترین روش بود و اگر آن زمان برخورد صورت می گرفت و بر اساس قانون شرع عاملان فتنه اعدام می شدند نوعی ابهام برای رأی دهندگان آنها بوجود آمد و تصور می کردن که آنها مظلوم واقع شده اند در حالی که اکنون همه پی به اقدامات خصمانه آنها برده اند و دیگر کسی جز کاسبان فتنه از آنها طرفداری نمی کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی