سردار کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه گرامیداشت حماسه نهم دی ماه که شامگاه پنج شنبه۷دی ماه در هیئت رضوی شهرستان نیشابور برگزار شد گفت: در فتنه۸۸کسانی دست داشتند که روزی صاحبان قدرت بودند و سپس خائن از آب درآمدند، سران فتنه انسان های معمولی نبودند و شخصیت های بودند که در گذشته ریاست قوه های مقننه و مجریه را برعهده داشتند.

وی افزود: همه امکانات در اختیار آنها بود و با کلید واژه تقلب در انتخابات هیجان بوجود آوردند که ریشه آن در مقام پرستی و عشق به دنیا بود.

کریمی گفت: زمانی که فتنه رخ داد، هاشمی رفسنجانی طی نامه ای به رهبر معظم انقلاب نوشت که به نظر ما در انتخابات تقلب شده است  که همین فرد همسنگر دیروز و یار امروز بود.

وی بیان کرد: امکانات کشور  در آن زمان و اکنون در دست آنها است و حالا باید پاسخ وعده هایی را که به مردم دادند بدهند، باید پاسخ عدم تحقق وعده رونق، اشتغال و کنترل تورم را بدهند.

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس نیز رأی مردم را گرفتند و حالا پای انقلاب بایستند و از مردم دفاع کنند نه اینکه برخی از نمایندگان و نایب رئیسان مجلس پشت تریبون از سران فتنه دفاع می کنند.

وی با اشاره به پرونده جیسون رضائیان بیان کرد: در دوره قبل مجلس شورای اسلامی پرونده جاسوسی جیسون رضائیان را سازمان اطلاعات سپاه به کمیسیون امنیت ملی آورد، نکته کلیدی در اعترافات این جاسوس دیدارهای مکرر وی با اوباما و ارائه گزارش های مختلف به وی بود.

قدوسی گفت: رضائیان به اوباما گفته بود که دیگر جنبش سبز قادر به براندازی حکومت ایران نیست و باید آنها رها کنید و اگر می خواهید با ایران مبارزه کنید باید در آینده کسانی که به خیابان ها می آیند و اعتراض می کنند از مردم فقیرنشین باشند.

وی ادامه داد: برای اینکه گریبان مستضعفین را بگیرند با نقشه بسیار دقیق و آرام جلو می روند که اکنون صحنه هایی از آن را در اعتراضات مردم نسبت به گرانی مشاهده کردید.

کریمی گفت: دولت ابتدا مردم را امیدوار کرد که با مذاکره مشکلات حل می شود، صنایع هسته ای را تعطیل کردند و وعده های توخالی به مردم دادند، رئیس مجلس شورای اسلامی چند روز پیش در دیدار با وزیر خارجه انگلیس به وی می گوید شما ختی به اندازه باز کردن حساب بانکی برای سفارت ایران در لندن گام برنداشته اید که حتی ما حقوق کارکنان سفارت را بتوانیم به حساب آنها واریز کنیم.

وی افزود: فسادهای بزرگی که هر روز می شنوید تنها برای ضربه زدن به انقلاب است، یکی از راه های فروپاشی جمهوری اسلامی فروپاشی اقتصادی است، موسسات مالی ورشکسته می شوند و گرانی بیداد می کند، مردم حق دارند از حق خود دفاع کنند و همان کسانی که فتنه۸۸ را بوجود آوردند بانک های خصوصی را در دست دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به برخی نورچشمی ها گفت: تنها یک نفر در کشور۹۵درصد واردات ذرت و سویا که پایه اصلی صنعت دام و طیور است را برعهده دارد، این فرد هر زمان دلش می خواهد نرخ ها را بالا می برد و ظرف شش ماه بدون اینکه نرخ جهانی نهاده های دامی بالا برود قیمت را دو برابر کرده است.

وی ادامه داد: چرا دولت و سازمان تعزیرات که یه کاسب جزء گیر می دهد هیچ تذکری نمی دهد، مگر اینکه قبل انتخابات به شما کمک کرده باشد و اکنون دست وی را در بازار گذاشته باشید.

قدوسی گفت: فکر می کنند جمهوری اسلامی با یک وزش باد آشوب می شود، این دفعه اگر بخواهند حوادث فتنه۸۸ را تکرار کنند مردم بر جنازه آنها نماز می خوانند، نظامی که طومار داعش را در هم پیچید به راحتی از پس چند فتنه گر بخواهد امد.

وی بیان کرد: راهبرد دشمن مقابل هم قرار دادن مردم است، فتنه۸۸ ظرفیت این را داشت که هزاران نفر کشته شوند اما با تدبیر مقام معظم رهبری آتش فتنه خیلی زود خاموش شد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آخرین اخبار
سیاسی